"Кожна ніч — це ефективний вихід". Історія оператора ударного безпілотника 128-ї бригади тероборони

Військовослужбовець на позивний Харон — оператор роти ударних безпілотників 128-ї бригади ТрО ЗСУ. До лютого 2022 року займався логістичним бізнесом. А нині — працює в команді.

Як він став оператором та що мотивує його в службі у війську — Харон розповів Суспільному.

Харон розказав, що під час кожного бойового виходу вони з побратимати вражають техніку та особовий склад армії противника. Завдання оператора перед вильотом — робота з маршрутом, зазначив боєць.

"Ми знаємо локацію, куди ми летимо, в залежності від дії РЕБів, в залежності від погодних умов і нюансів по рельєфу — оператор працює перед вильотом з маршрутом", — сказав він.

Суспільне Дніпро/Юрій Тинний

У цивільному житті Харон займався бізнесом, зокрема вантажними перевезеннями. Ніколи не думав, зазначає, що доведеться працювати з іншою технікою. До тероборони пішов добровольцем, близьким про своє рішення спершу не говорив.

"Не знав цілий тиждень, як мені дружині сказати про це, і рідним, близьким, як це як про це сказати. Спочатку був ППО-шником, але трохи занудна робота, тому вивчився самостійно: придбав собі fpv, навчився літати на fpv. Хотілося мені працювати ефективно", — сказав він.

"Пташка" в польоті. Суспільне Дніпро/Юрій Тинний

Мотивує його, зазначив Харон, ефективність командної роботи.

"Кожна ніч — це ефективний вихід. Це мінус особовий склад, котрий кожного дня дошкуляє. Ті, хто там залишаються в живих з окупантів, — лізуть, вже штурмують кожного дня. Тому ми знаємо: якщо ми вночі їдемо, працюємо, то це ефективно", — розповів боєць.

"Він достатньо коштовний". Суспільне Дніпро/Юрій Тинний

Дрони на війні — це розхідний матеріал, який має постійно поповнюватися, сказав Харон.

"Він достатньо коштовний — так, але не так, щоб недосяжно. Він коштує набагато менше, ніж "Байрактар", — сказав боєць.

Суспільне Дніпро/Юрій Тинний

Він також зазначив, що вірить в перемогу України у війні.

"Ми чого тут зібралися? Щоб захищати нашу територію, ми її захищаємо, захищаємо її ефективно. Будуть ще більш ефективніші "пташки", будемо захищати ще більш ефективніше. Усі розуміють яка зараз ситуація, потрібно працювати зараз, щоби завтра до тебе не прийшли і не забрали в тебе життя", — зазначив військовий.

Матеріал виготовлено за сприяння Міжнародного Фонду Страхування Журналістів та за підтримки European Centre for Press and Media Freedom (ECPMF), Federal Foreign Office Germany, Voices of Ukraine as part of Hannah-Arendt-Initiative.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро