"Квартира перетворилася в руїни": у Дніпрі мешканці пошкодженого будинку чекають на ремонтні роботи

У Дніпрі в одному з підʼїздів будинку, який армія РФ атакувала у квітні, пошкоджені квартири на пʼятому поверсі. В оселях обсипалася від затоплення штукатурка та обвалилися стелі.

Кореспонденти Суспільного дізналися, як нині люди живуть у своїх оселях і які роботи планують комунальники.

За словами місцевої мешканки Тетяни, через пошкоджений дах під час негоди квартиру заливає дощем. Доводиться підставляти відра. Вона розповіла, що нині комунальники дах не ремонтують.

"Не лагодять, бо кажуть, що на дах не можна людей пустити. Але наш сусід підіймався та казав, що це можливо. Якби мені дали дозвіл, то я б щось вигадала", – каже Тетяна.

Тетяна – мешкає у квартирі, яку пошкодили російські снаряди. Суспільне Дніпро

Від затоплення потерпає і квартира Любові. Жінка мешкає на пʼятому поверсі. Розповіла, що через обстріл у квартирі вилетіли вікна та утворилися тріщини, але в оселі можна було проживати. Однак, цього тижня після дощу в помешканні частково обвалилася стеля. Розказала, що зверталася по допомогу до комунальників та результату це не дало.

"З квітня квартира в руїни перетворилася. І меблі всі стали непридатні. Комунальник нам відповідають: чекайте, процес йде. Нам ніяких довідок не дають, ні коли цей процес почнеться, ні коли він завершиться", – розповідає Любов.

Мешканці квартир пошкодженого під'їзду написали два звернення до міськради. Тетяна розповіла, що люди вимагають, аби їм показали акти обстежень, а також тимчасово перекрили дах.

"Ми розуміємо, що треба зробити проєкт. Щоб це все розібрати – треба час. А поки за цей час можна руйнування хоч якось призупинити. І підлога, і вікно, і двері – все розбухає", – каже жінка.

Квартира Любові після ракетного удару. Суспільне Дніпро

За словами представника департаменту житлового господарства міськради Єгора Худякова, дах пошкоджених під'їздів тимчасово накрили минулого місяця. Нині очікують фінансування на проєкт демонтажу зруйнованих конструкцій. Наступний етап – відновлення будинку. Фахівець розповів, ускладнює виготовлення документації й те, що будівля внесена до переліку пам'яток культурної спадщини.

"Покрівлю планують зробити впродовж наступних півтора чи два місяці. Це спочатку буде проєкт, а потім роботи по заміні покрівлі. Мешканцям цих під'їздів, які вважаються непридатними до життя, їм надали всю інформацію, як отримати компенсацію на оренду житла", – каже Єгор Худяков.

Представник Департаменту житлового господарства міськради – Єгор Худяков. Суспільне Дніпро

Він зазначив: компенсація на оренду житла діятиме до завершення відновлювальних робіт. Тим, хто її не отримав, потрібно звернутися до Департаменту соцполітики. Також Єгор Худяков розказав, що з 19-го квітня мешканцям квартир трьох під'їздів призупинили нарахування комунальних послуг. Проте платіжки можуть надсилати, якщо раніше були борги.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро