"Пацієнтам складно добратися до лікарні". У Дніпрі краматорським медикам передали "амбулаторію на колесах"

У Дніпрі медикам з Краматорська передали пересувну мобільну амбулаторію. З її допомогою можна буде виміряти тиск та рівень цукру, зробити кардіограму та УЗД, а також реанімувати людину.

За словами сімейної лікарки Ольги Чумак, тепер медики зможуть дістатися до пацієнтів у віддалені селища Донеччини. Лікарню, яка раніше обслуговувала цю ділянку, рік тому розбомбили війська РФ.

"Багато людей, які виїздили, – зараз повернулись. Пацієнтам складно добиратися до міста з селища. Не в змозі вони дістатися, приїздити до лікаря", — сказала вона.

З особистого архіву Ольги Чумак

На подібних пересувних кабінетах Ольга виїжджає до пацієнтів з початку травня. За її словами, вони обладнані усім необхідним для надання допомоги.

"Адреналін, дексаметазон, які зберігають в умовах холодильника. Я можу їм зробити кардіограму, виміряти цукор, виписати доступні ліки й отримати консультацію у випадку хронічної хвороби. За потреби також обслуговуємо адреси та надаємо невідкладну допомогу", — розказала Ольга Чумак.

Бригада такої пересувної амбулаторії – сімейний лікар, спеціаліст вузького профілю та водій. Перед виїздом Ольга попереджає селищного голову, а той – передає інформацію місцевим. Іноді, розповіла жінка, працюють під обстрілами військ РФ.

"Ми тільки виїхали з одного селища і там почався обстріл. Якщо ми будемо виїздити, як виїздили у Святогірськ, ближче до фронтових зон, то, мабуть, так. А місто – ми звикли вже, третій рік", — сказала медикиня.

Пересувна амбулаторія працює від електромережі. На випадок блекаутів автівка оснащена двома генераторами, з ними обладнання кабінету працюватиме сім годин.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро