У парку Дніпра частково демонтували пам’ятник, присвячений учасникам оборони Севастополя: що думають жителі

Пам'ятник у Севастопольському парку Дніпра. Суспільне Дніпро

У Севастопольському парку Дніпра частково демонтували пам’ятник, присвячений учасникам оборони Севастополя під час Кримської війни 1853-1856 років. Меморіал було встановлено у 1955 році на честь сторіччя події. На землі, поруч з пам'ятником — меморіальна таблиця, яка містить, зокрема, напис російською мовою.

Суспільне звернулось до міськради Дніпра із запитанням про розбір елементів пам'ятника. Там відповіли, що частковий демонтаж конструкцій — плановий.

"Відповідно до наказу Міністерства культури та інформаційної політики України N363 від 16.05.2024 року "Про визнання такими, що не підлягають занесенню до Державного реєстру нерухомих памʼяток України, обʼєктів культурної спадщини", а також реагуючи на численні звернення мешканців міста, нині виконують роботи з часткового демонтажу елементів памʼятника", — повідомили Суспільному у міськраді.

Суспільне Дніпро

У міськраді зазначають, що демонтовані саме надгробні споруди та меморіальні елементи, що містять символіку комуністичного тоталітарного режиму.

"Також КП "Міська інфраструктура" звернеться до музейних установ міської ради щодо розгляду можливості музеєфікації демонтованих елементів", — розповіли у міськраді.

Суспільне Дніпро

Що про демонтаж думають дніпряни

Суспільне запитало у місцевих жителів, як вони ставляться до часткового демонтажу пам’ятника та чи вважають такі дії правильними.

Місцева жителька Ольга розповідає, переїхала до Дніпра з міста Часів Яр на Донеччині через бойові дії. Демонтаж пам’ятника жінка вважає правильним та доречним, адже меморіальний комплекс прославляє російське військо.

"Все, що пов’язане з тим, щоб бути далі від Москви — я підтримую. Я знаю історію цього пам’ятника, і я впевнена, що на Кримській війні насправді було більше воїнів українців, ніж росіян. Та зараз цей пам’ятник є символом російської зброї, тому я підтримую його демонтаж", — каже жінка.

Місцева жителька Світлана вважає, що пам’ятник варто було б зберегти.

"Я вважаю, що це не дуже гарно, тому що у нас історичне місто, і це пам’ять. Думаю, що не треба зносити цей пам’ятник, архітектура у нього гарна. Можна, наприклад, переробити його у пам’ятник на честь оборони Одеси та підписати державною мовою", — зазначила вона.

На думку місцевої жительки Ірини, сьогодні пам’ятник вже не є актуальним.

"Яке воно відношення має до сьогоднішніх подій? Історія й історія. Вирішили так, значить так. Головне, щоб зробили гарно та красиво", — розповіла Ірина.

Автор — Андрій Незнаєнко

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро