Для боротьби з лісовими пожежами на Дніпропетровщині створили 400 кілометрів протипожежних смуг: як це працює

Ліс на Дніпропетровщині. Суспільне Дніпро

Для боротьби з лісовими пожежами на Дніпропетровщині створили 400 кілометрів протипожежних смуг. За словами начальника відділу охорони лісів Валерія Величка, за 2024 рік в регіоні виникло 22 лісові пожежі.

Протипожежні смуги в лісах роблять з піску, розповів Суспільному Валерій Величко.

Суспільне Дніпро

"Оці смуги за пожежонебезпечний період при необхідності і 10 разів може пройтись трактор. Крім того, проводимо попереджувальні заходи, це робота з населенням, рейди щодо виявлення порушників правил пожежної безпеки", – каже він.

Суспільне Дніпро

З періодичністю раз на два місяця протипожежні смуги оновлюють.

"Мінералізовані смуги — це потяга така, яка постійно відновлюється, для того щоб у випадку низової пожежі вона через цю мінсмугу не перейшла", — каже лісничий Юрій Зідра.

Загоряння найчастіше трапляються навесні і восени, розповіли лісничі. Остання пожежа виникла два тижні тому.

"Горіло цілу ніч, 8 година ранку. Ми прийшли на роботу і виявили. 10 годин ми локалізували площу через те, що не було вітру. І воно йшло, як то кажуть, направлено, між двома смугами", — зазначив він.

Суспільне Дніпро

Пожежу гасять за допомогою тракторів і спецтехніки. Найстарішим деревам у цьому лісі понад 70 років.

"Головне боремося, щоб люди розуміли, що ліс, особливо хвойний ліс, ні в якому випадку там не можна, ні курити, тим більше розпалювати багаття чи ще щось", – розповів Валерій Величко.

За порушення пожежної безпеки передбачений адміністративний штраф до 15 тисяч гривень.

Що відомо про пожежі в екосистемах Дніпропетровщини

Протягом тижня, з 20 по 26 травня, на Дніпропетровщині сталося сім лісових пожеж. Через загоряння пошкоджено два гектари лісу. Такі дані наводять у Східному лісовому офісі. Всі вони — через людську недбалість.

"Не дивлячись на те, що на території Дніпропетровської області зберігається надзвичайна (V класу) пожежна небезпека, та не враховуючи заборону на відвідування лісових масивів під час воєнного стану, люди продовжують навідувати ліси та стають причиною виникнення пожеж", — сказано у повідомленні.

Яке покарання загрожує за спричинення лісової пожежі

Паліям, чиї дії призвели до лісової пожежі або її поширення на значні площі загрожує штраф від 4 590 до 30 600 грн. Окрім цього, відповідно до статті 113Диверсія Кримінального кодексу України підпали можуть розглядатися як диверсії. В такому випадку порушниками загрожує позбавлення волі на 15 років або довічне ув’язнення з конфіскацією майна.

Авторка – Анна Кісилиця

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро