"Коли вишиваю – душа співає". 76-річна жителька селища на Дніпропетровщині вишиває сорочки та рушники

76-річна жителька Царичанки, що на Дніпропетровщині, Ганна Кузнєцова вишиває сорочки та рушники. Техніка вишивки — хрестик. Про тонкощі роботи та про те, які орнаменти притаманні регіону, – майстриня розповіла Суспільному.

Ганна Кузнєцова. Суспільне Дніпро

Ганна Кузнєцова показує власноруч вишиті роботи. Каже: в її родині вишивали щонайменше три покоління жінок. Сама Ганна — змалечку.

Роботи Ганни Кузнєцової. Суспільне Дніпро

Свої вишиті сорочки жінка дарує дітям, онукам та жителям Царичанки. Деякі, каже, відправляла за кордон.

Робота майстрині. Фото з особистого архіву Ганни Кузнєцової

"У Японії у мене вишиванка, у Франції також — парні вишиванки. Навіть захід України, там дуже багато людей вишивають, більше, аніж у нас. Але вони у мене замовляли, аби саме нашого регіону була вишиванка. Коли вишиваю – душа співає", — каже майстриня.

Чоловіча сорочка, робота майстрині. Суспільне Дніпро

На сорочках та рушниках, каже Ганна, вишиває притаманні регіонові орнаменти. Це і геометричні візерунки, і рослини з птахами.

"Маки – це журба. Дівчата вишивали — у кого брати загинули на війні", — розповідає жінка.

Робота Ганни Кузнєцової. Суспільне Дніпро

"Увага зверталася на рукав, аби на рукаві була красива вишивка. На шиї — мінімально, аби там були коралі, намисто, дукати", — додає вона.

За вишивку жінка сідає майже щодня. Каже: на одну роботу витрачає понад місяць праці. Вишиває лише хрестиком. Каже: в середньому на одну сорочку їх потрібно близько 30 тисяч.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро