"У нас були смертельні випадки, коли була атака цілого рою". У Дніпрі біля багатоповерхівки виявили бджолиний рій

Бджоли. Суспільне Дніпро

Рій медоносних бджіл помітили жителі одного з житломасивів у Дніпрі. Комахи роїлися на паркані біля подвір’я будинку. Там їх побачили місцеві та звернулися до фахівця.

Які наслідки можуть бути від зустрічі з бджолами та що робити, якщо побачили рій – читайте у матеріалі Суспільного.

Місцевий житель Євген каже, таке побачив у місті вперше.

"Це взагалі явище я бачу у місті вперше. Від людей дізнався, що тут був рій, і що його зараз закрили у будиночок", – каже він

Суспільне Дніпро

Виловити комах людям допоміг пасічник. Він зібрав бджіл до вулика. Сергій, каже, не радить людям чіпати бджіл самотужки.

"Це домашні бджоли, у них зараз період роїння, вони зараз вилітають з вуликів і рояться. Вони сідають на дерева, сідають під лоджії, сідають на будинки", – каже Сергій.

Суспільне Дніпро

Біологи радять у разі виявлення рою диких чи медоносних бджіл одразу викликати надзвичайників. Отрута комах може викликати алергічну реакцію і навіть анафілактичний шок.

"Уявіть собі, одна вас ужалила, а вас ужалила тисяча і одна, – у нас були зафіксовані смертельні випадки, саме у Дніпрі навіть, коли була атака цілого рою. Це можуть бути навіть домашні породисті бджоли, але все одно, кожна з них має отруйну залозу", – каже доктор біологічних наук ДНУ ім. О. Гончара Кирило Голобородько.

Фото з особистого архіву Сергія

Дикі бджоли живуть у ґрунті та у засохлих стовбурах дерев, будують там гнізда, – каже біолог. Окрім бджіл небезпечними є й оси. Їхні гнізда рятувальники знищують.

Автор – Андрій Незнаєнко

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро