Відновлення побитого ракетою РФ будинку в Дніпрі: на якому етапі ремонт та що обіцяють мешканцям

У Дніпрі в будинку, куди армія РФ влучила вранці 19 квітня, наразі встановлюють вікна та ремонтують дах, повідомляють кореспонденти Суспільного. Два під’їзди комісія міськради визнала аварійними та непридатними для проживання. Людям, які не можуть жити у власних квартирах, виділять кошти для оренди тимчасового житла.

Що надалі робитимуть зі зруйнованою частиною будинку — у матеріалі Суспільного.

У квартирі Олени зруйновані стіни та обвалена стеля. 19 квітня, коли сталася атака, жінка разом з чоловіком, сином та мамою була вдома. Згадує: прокинулися від потужного вибуху.

"Всі були дуже щасливі, що живі. Ми тоді вибігли всі", — каже вона.

Олена. Суспільне Дніпро

Попри загрозу обвалу на другий день після удару її впустили до оселі забрати свою собаку та речі. Зараз родині доводиться жити в знайомих.

"Якщо буде змога відновити цю оселю, звісно ж, ми будемо відновлювати. Ми не хочемо втрачати цю квартиру", — зазначила вона.

Будинок, пошкоджений атакою 19 квітня. Суспільне Дніпро

Зараз доступ до двох аварійних під’їздів перекрито. Навколо встановили огорожу, а двері заварили. Експертна комісія визнала ці під’їзди непридатними для проживання, розповідає директор департаменту житлового господарства міськради Сергій Файфер. Каже, що їх планують відбудувати.

"Наразі вже закінчили роботи щодо встановлення тимчасової покрівлі. Зараз ми перейшли до встановлення вікон. У цьому будинку буде встановлено близько 200 вікон", — розказав він.

У будинок вже повернули електро та водопостачання, а газові комунікації запрацюють після повного відновлення покрівлі та вентиляційної системи.

Сергій Файфер каже, що власникам квартир в аварійному під’їзді виділять кошти для оренди тимчасового житла.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро