У Дніпрі напередодні поминальних днів торгують штучними квітами. Що кажуть продавці та про яку небезпеку говорить еколог

Точка продажу штучних квітів у Дніпрі. Суспільне Дніпро

Напередодні поминальних днів у Дніпрі продають штучні квіти. Кореспонденти Суспільного зафіксували стихійні ринки біля "Озерки" та в одному зі спальних районів міста.

Заборона на торгівлю пластиковою атрибутикою діє у Дніпрі від 2017 року. Побачивши камеру, продавці поспіхом ховають свій товар.

"Купують, попит є. Чому забороняють? Чому не забороняють магазини великі, де вінки такі розкішні, дорогі. Там не забороняють. А тут що?", — каже продавчиня Тетяна, яка торгує штучними квітами на мікрорайоні "Березинка".

Суспільне Дніпро

87-річна Олена продає пластикові квіти на стихійному ринку у центрі міста. Править по 30 гривень за штуку. Розповіла, що квіти у неї залишилися з минулого року.

"Всі кругом продають, несуть люди. А у мене були, думаю: візьму також на продаж, бо на ліки не вистачає", — говорить жінка.

Суспільне Дніпро

Дніпрянка Лариса купує штучні квіти на поминальні дні. До продажу, каже, ставиться нормально, бо не може дозволити собі інші.

"Троянду за 60 гривень на пенсію у дві з половиною тисячі — я не можу купити" — сказала вона.

Світлана та Іван прибирають на цвинтарі напередодні поминальних днів. Вони проти штучних квітів, а на могилі висадили живі рослини.

"Валяються потім по 10 років ці пластикові квіти, нікому не потрібні", — каже жінка.

Суспільне Дніпро

Еколог Олександр Гречка зазначає: пластикові квіти виробляють з токсичних полімерів. Нагріваючись на сонці, вони виділяють канцерогенні речовини, переробка яких є складною та небезпечною.

"Воно потроху розкладається, осипається. Мікропластик потім потрапляє у ґрунт, воду. І ми його потім споживаємо. Це дуже небезпечно для здоров’я", — сказав він.

Суспільне Дніпро

Міськрада провела низку рейдів, щоб виявити порушників, розповів заступник директора департаменту торгівлі та реклами Олександр Малишко. Протягом поточного року склали сім протоколів.

"Бачимо тенденцію на зниження показників. Відбувається роз'яснювальна робота, даємо коментарі засобам масової інформації, які ставлять на меті вплинути на свідомість людей", — сказав посадовець. За його словами, за продаж пластикових квітів передбачений штраф понад 300 грн. Для підприємців або за повторне правопорушення штраф вищий — до 1700 гривень.

Автори Каміла Полосенко, Андрій Незнаєнко

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро