"Не висунуто жодного обвинувачення". На якому етапі розслідування смертей в лікарні імені Руднєва в Дніпрі

Важливо

Не висунуто жодного обвинувачення та досі тривають експертизи — так просувається розслідування інциденту в лікарні імені Руднєва в Дніпрі. Там в серпні 2023 року після операцій померли двоє людей. Серед них — 11-річний хлопчик.

На якому етапі розслідування та що кажуть рідні дитини й влада — в матеріалі Суспільного.

Позиція батька

За словами батька хлопчика Романа Шишакова, під час першої перевірки МОЗ України виявило в лікарні порушення. Один з анестезіологів не мав відповідного сертифікату. А препарат анестезії використовували не дотримуючись інструкції. Після внутрішньої перевірки лікарні контракти розірвали з чотирма можливими учасниками інциденту. Зараз триває досудове розслідування.

"Це був один флакон декільком пацієнтам. Хоча в інструкції чітко написано, що один флакон одному пацієнту ввести негайно. В інструкції до препарату так і написано, що може бути побічна реакція у вигляді сепсису чи поліорганної недостатності", — каже батько померлого хлопчика Роман Шишаков.

Роман Шишаков. Суспільне Дніпро

Лікарня не мала клінічних маршрутів на випадок побічних реакцій, говорить Шишаков. Чоловік подав також цивільний позов проти медзакладу, Департаменту охорони здоров’я міськради та МОЗ. Хоче відшкодування моральної шкоди та, щоб керівництво і лікарів притягнули до відповідальності.

"Є висновок клініко-експертної комісії, що стан дитини недооцінений. Допомога надається не в повному обсязі. І керівництво... Бо керівництво має забезпечити лікарів правовою нормативною документацією, медико-технологічною документацією. Вони цього не зробили", — вважає він.

Позиція профільного департаменту

Після внутрішньої перевірки лікарні контракти розірвали з чотирма можливими учасниками інциденту. Про це повідомили на сторінці департаменту охорони здоров’я міськради. Але, за словами генерального директора Ігоря Македонського, співробітники звільнилися за власним бажанням. Спростовує він і те, що хтось з лікарів не мав сертифікат.

"Ці люди з 30-річним досвідом, які, мабуть, навчали всіх анестезіологів, які є в Дніпропетровській області. Ми добровільно надаємо слідству всю медичну документацію та відповідаємо на їхні запитання. Всі ліки, які використовувалися, надані слідчим органам для проведення експертиз", — сказав посадовець.

Всі препарати, які використовували для пацієнтів, офіційно купували через Прозоро, каже Ігор Македонський. Ліки постачалися з оптових фармацевтичних складів, зазначає він.

Зараз триває досудове розслідування. Батько загиблого хлопчика сподівається, що за декілька місяців висунуть підозри. Далі буде судове розслідування. Якщо причетні не визнаватимуть провину, каже батько, звернеться до судів першої та другої інстанції, а також і до Верховного суду України.

Як коментують у міськраді

У відповіді на запит Суспільного, міська рада зазначила, що питання звільнення чи притягнення до відповідальності працівників лікарні "перебуває в межах повноважень генерального директора закладу".

"На цей час тривають слідчі дії, справою та виявленням порушень займаються правоохоронні органи в межах своєї компетенції. КНП "Міська багатопрофільна лікарня матері та дитини ім. проф. М. Ф. Руднєва" працює в стабільному штатному режимі та продовжує надавати доступні медичні послуги тим, хто їх потребує", — йдеться у відповіді на запит Суспільного.

Що відомо про післяопераційні ускладнення у пацієнтів лікарні імені Руднєва

  • У серпні 2023 року лікарні імені Руднєва в Дніпрі у післяопераційний період в 11 пацієнтів погіршилось самопочуття. За даними прокуратури області, один з пацієнтів, 11-річний хлопчик, помер.
  • За інформацією Міністерства охорони здоров'я, пацієнти ймовірно отримали побічну реакцію на медпрепарати, які застосовувалися під час проведення оперативних втручань. Попередньо, йдеться про медпрепарати для внутрішньовенного наркозу.
  • На партію підозрюваних у побічній дії препаратів накладено карантин та вилучено з обігу в медзакладі. Держлікслужба проводить власне розслідування.
  • За фактом відкрили кримінальне провадження за частиною 2 статті 140 Кримінального кодексу України.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро