Два роки РФ не віддавала тіло. У Кривому Розі попрощалися із загиблим на Азовсталі морпіхом

У Кривому Розі попрощалися із загиблим на Азовсталі морпіхом Сергієм Мар'яненком. Чоловік пішов воювати на початку повномасштабного вторгнення РФ, боронив Маріуполь. Наприкінці квітня 2022 року він з побратимами прорвався до оточеної Азовсталі. Загинув 5 травня під час штурму російських військ. Однак поховати його вдалося лише за два роки – весь цей час РФ не повертала тіло Сергія, розповіли Суспільному рідні військового.

Морпіх Сергій Мар'яненко загинув на Азовсталі, тоді йому було 26 років. Його дружина Вероніка Пунтус розповідає: наприкінці квітня він зателефонував їй та сказав, що їм вдалось прорватись до оточеноїАзовсталі.

"Він мені дзвонив 26 квітня, він казав, я знаходжусь в Азовсталі, прям в заводі. Каже, не хвилюйся і їх накрило градом, саме цю бригаду", – каже вона.

Фото: Суспільне Дніпро

Вероніка Пунтус каже, Сергій мріяв бути правоохоронцем, у 2021 році здобував фах у Миколаєві. Однак далі підписав контракт на військову службу. Коли почалося повномасштабне вторгнення РФ, боронив Маріуполь, як навідник відділення морської піхоти. Про його загибель дружина дізналася за 10 днів після атаки росіян, від воєнкома.

"Повідомили мені, що він загинув 16 травня, мені подзвонив з воєнкомата. Вони приїхали, дали похоронку", – згадує жінка.

Фото: Суспільне Дніпро

Однак поховати Сергія Мар'яненка вдалося лише за два роки – весь цей час РФ не повертала тіло чоловіка.

"Він був на окупованій території Маріуполя, нам сказали здати тест ДНК. 5 місяців тому якраз був обмін тілами і мені повідомили, що ДНК співпало, я їздила до Києва, оформляла всі документи, щоб його змогли забрати", – каже Вероніка Пунтус.

Фото: Суспільне Дніпро

Попрощатися з військовим прийшли і його друзі, вчителі та вихователі. Сергій був сиротою, ріс у будинку-інтернаті. Його вихователька Вікторія Пронько згадує: він був працелюбним, відповідальним та дружнім.

"З самого дитинства він був дуже гарною людиною, добрим, чемним, занадто трудолюбивим. Відповідально ставився до навчання, був активним у всіх заходах і групи і дитбудинку, Сергій мав дружні стосунки з усіма одногрупниками", – розповіла вона.

Поховали Сергія Мар'яненка на Центральному кладовищі Кривого Рогу.

Авторка – Наталія Качуровська

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро