"Ця автівка – рятівниця": понівечена військами РФ машина стане музейним експонатом

Понівечений каркас, вибите лобове скло та бокові вікна. Такий вигляд має знищена військами РФ автівка "Таврія" після російського ракетного удару 19 квітня по Дніпру. Як розповів Суспільному директор музею "Машини часу" Михайло Прудніков, невдовзі ця машина стане одним з експонатів закладу.

19 квітня військові РФ атакували Дніпро ракетами, тоді з пошкодженого будинку на машину впали п'ять тонн цегли.

"В момент перших хвилин влучання, він був вже з проваленим дахом, але бокові вікна були ще цілі. Коли приїхали пожежники, почали тушити дім, то від навантаження від води не витримала цегляна стіна і вся вона впала на автомобіль", — сказав Михайло Прудніков.

Фото: Суспільне Дніпро

Ця автівка – 1993 року випуску. Попри ракетний удар РФ, розказав Михайло, дивом вцілили три колеса – не обертається лише одне заднє.

"Ми хвилювалися, що нам доведеться ламати кермову колонку, аби її не заклинило. Якщо тут хтось би опинився, то йому дуже сильно не пощастило б", — розповів директор музею.

Фото з особистого архіву Михайла Пруднікова

Цю автівку її власник придбав у 2014 році на Донеччині. Тоді його родина жила у нині тимчасово окупованій Росією Володимирівці.

"Десь в травні вони переїхали у наше місто, дуже довго добиралися. Ця автівка – рятівниця для нього. Бо вони неслися по грейдерній дорозі, були обстріли паралельно. Він дуже хвилювався за стан ходової. Каже: “Я можливо її розбив”, — розповів Михайло.

Фото: Суспільне Дніпро

У знищеній автівці власник залишив особисті речі – прапорець України, дитячу іграшку та рибальські снасті. Їх та цеглу з пошкодженого будинку використають для оформлення майбутньої музейної експозиції.

"Війна закінчиться, такі артефакти можуть здати на металолом, і потім нам, ну не нам, а майбутньому поколінню, можливо гостям нашої країни будуть показувати фотографії. Тому наша задача як музею, архівувати це, спілкуватися з постраждалими людьми, аби потім розповісти правду, як воно було", — розказав директор музею.

Фото: Суспільне Дніпро

Для інсталяції під назвою "Історія Перемоги" Михайло збирає експонати з початку повномасштабної війни. Крім цієї "Таврії", в музеї представлять ще дві знищені військами РФ автівки – вщент згорівший міський автобус та легковий Мерседес.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро