У Дніпрі в озеро з колектора стікають ймовірно хімічні відходи

В озеро Куряче, що в Дніпрі, з колектора періодично стікає речовина, схожа на хімічні відходи.

Тетяна Шерстюк, яка живе неподалік, розповіла Суспільному: під час скидів на воді помічають піну висотою у декілька метрів. Через це, каже, у них тепер забруднені й свердловини з питною.

"Такого їдкого, хімічного запаху немає. Але сам вид... Ми, коли перемо, то у нас піна в мисці наприклад. У нас мілкі свердловини, до 10 метрів, вода вже не годиться пити, має специфічний запах", — говорить вона.

Суспільне Дніпро

За словами місцевої жительки Любові, скидати невідому речовину почали у 2021 році, коли неподалік озера з’явилися автомийки. Через забруднення в озері почали гинути черепахи.

"Запахи є. Я от сьогодні зранку йшла з тієї сторони, а там ще мийки є. Я не знаю, там зливають чи не зливають, але запах сильний сьогодні зранку був", — сказала жінка.

Суспільне зв’язалося з співвласником однієї з автомийок. Чоловік розповів: відходи викачують самостійно.

"У нас є септики, договір на вивіз. Ми працюємо зі свердловини. Комунікацій у нас жодних немає, ми воду робимо самі", — сказав він.

Неподалік озера розташована ще одна автомийка, однак працівників на місці не виявилося. На телефонні дзвінки адміністрація також не відповіла.

Суспільне Дніпро

Правоохоронці відкрили кримінальне провадження за статтею "Забруднення або псування земель через скиди невідомої речовини в озеро".

"В рамках кримінального провадження правоохоронці працюють над тим, аби встановити всі обставини цієї події та покарати винних осіб", — розповіла речниця Дніпровського управління поліції Аліна Стадник.

За її словами, підозрюваним загрожує штраф або позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро