"Вибору немає. Їхати нікуди". Чи відновлять будинок у Дніпрі, куди армія РФ влучила ракетою

Важливо

У Дніпрі з пошкодженої частини будинку, який 19 квітня армія РФ атакувала ракетою, виїхали всі жителі.Частково зруйновані верхні поверхи, два під’їзди – в аварійному стані, повідомляють кореспонденти Суспільного. У частині будинку також немає світла, газу та води.

Сергій. Суспільне Дніпро

Сергій живе у вцілілому під’їзді. У його квартирі вибита частина вікон. Чоловік каже: побоюється, що через обвал сусідніх квартир його домівку може завалити.

"Звісно, страх великий, але вибору немає. Їхати нікуди. Грошей, аби винайняти квартиру, також нема. Єдиний варіант — поки це йти десь під ялинку на вулицю спати. Виживаємо, так, бо сподіваємось, що влада поверне хоча б воду", — каже він.

Тетяна. Суспільне Дніпро

У вцілілій частині будинку жили й батьки Тетяни. Її татові в день удару виповнився 91 рік. Їхня квартира розташована в кутовій частині будівлі, подалі від місця удару. Попри це, каже жінка, в оселі з’явилися тріщини.

"Ми трохи нижче, тому в нас вибухова хвиля якось не дуже. Тріщини пішли, але невеликі", — говорить вона.

Що буде з будинком

Через атаку в будинку знищено 10 квартир, кількість пошкоджених ще підраховують. Наразі у частині будівлі відновили електро- та водопостачання. Про це розповів представник департаменту житлового господарства міськради Єгор Худяков.

"Газозабезпечення будинку буде відсутнє доти, доки не буде проєкту відновлення цього будинку. Наразі ми замовили технічний звіт і протягом тижня чекаємо, які будуть результати цього звіту: чи можуть люди потрапити до своїх квартир, чи безпечно це", — зазначив посадовець.

Будинок, куди 19 квітня влучила ракета, Дніпро, 22 квітня 2024 року. Суспільне Дніпро

Євген Худяков додав: щодо матеріальної допомоги звернулося понад 60 мешканців. Каже, що будинок почнуть відновлювати після оцінки пошкоджень експертною комісією.

Суспільне Дніпро

Що відомо про ракетну атаку по Дніпропетровщині 19 квітня 2024 року

Вранці 19 квітня армія РФ атакувала Дніпро, Синельникове, Криворізький район та Павлоград ракетами. Зокрема, в Дніпрі влучили в п'ятиповерхівку поблизу вокзалу. Унаслідок атаки у місті загинули три людини, 24 — поранено.

Зокрема, рятувальники деблокували з-під завалів будинку тіла чоловіка й жінки.

Загалом через атаки армії РФ 19 квітня на Дніпропетровщині загинули 8 людей, зокрема двоє дітей, 34 людини поранено, серед них — дитина.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро