Автор пам’ятника "молодому" Шевченку в Дніпрі, скульптор Володимир Небоженко 60 років створює монументи

Ексклюзивно

Скульптор та народний художник України Володимир Небоженко з Дніпра понад 60 років створює монументи та пам’ятні дошки. Його роботи встановлюють по всій країні, іноді відправляє їх за кордон, розповів скульптор.

Які з його пам’ятників можна побачити у Дніпрі — в матеріалі Суспільного.

Скульптор Володимир Небоженко у своїй майстерні. Суспільне Дніпро

Володимир Небоженко виліплює надгробок для себе та дружини. Чоловік каже: робить монументи та пам’ятні дошки понад пів століття. Розповідає, що хотів бути живописцем, однак, побачивши роботи інших студентів, продовжив навчатися на скульптора.

"Мене так захопило це. Я подивився, як ліплять старшокурсники. Я такий: “Так, а хіба так можна? Що — і я так потім зумію?", — згадує скульптор.

Пам’ятник "молодому" Шевченкові

Пам’ятник "молодому" Шевченкові у Дніпрі. Суспільне Дніпро

Пам’ятник "молодому" Шевченкові у Дніпрі, який зробив Володимир Небоженко, відкрили на першу річницю незалежності України. Над цим пам’ятником Володимир працював близько трьох років. Каже, робив його на ентузіазмі та за власні кошти. Розповідає: тоді спроєктував декілька варіантів пам’ятника, зокрема, Шевченка з палітрою та пензлем.

"Не треба, аби на чолі таких велетнів стояв художник, тому я відмовився від палітри, а замість палітри дав йому в руки свиток, буцімто викупна грамота", — говорить майстер.

Творчі плани

Модель пам’ятника апостолу Андрію Первозванному. Суспільне Дніпро

Наразі скульптор працює над пам’ятником апостолу Андрію Первозванному. Каже, основу для нього вже виготовили з граніту. Сподівається, що після війни його встановлять посеред скверу в Дніпрі.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро