До Норвегії відправилися 11 переселенців та бездомних з Дніпра

З Дніпра до Норвегії відправилися 11 переселенців та бездомних. Потягом вони доїдуть до Львова, після чого автобусом доберуться до Польщі – звідти норвезькі волонтери заберуть їх до своєї країни. Серед переселенців є люди з інвалідністю. Частина пересувається на кріслі колісному, а хтось у супроводі через проблеми з зором.

Що думають люди про поїздку та де житимуть у Норвегії — у матеріалі Суспільного.

Один з тих, хто поїхав до Норвегії — Володимир. Чоловік народився та жив у Слов'янську. До Дніпра чоловік евакуювався півтора року тому. Він пережив інсульт та під час обстрілів РФ рідного міста отримав кілька переломів. Розповідає: коли дізнався, що поїде до Норвегії — здивувався.

"Я не можу нічого думати, тому що я в інтернеті дивився Норвегію, там все красиво: гори, повітря зовсім інше. Але як я вам скажу. Поки не побачу сам, я не можу нічого такого сказати", — сказав він.

Переселенець Володимир. Фото: Суспільне Дніпро

До Норвегії їде й Олена. Жінка евакуювалась до Дніпра у листопаді 2022 року з Бахмута. Перенесла чотири операції через травми хребта та тазостегнового суглоба. Розповідає: побоюється їхати за кордон.

"Чужа країна, але ніби кажуть що все нормально буде. Люди нормальні, гостинні. Будемо сподіватись на краще.Я в принципі самостійно можу там жити, але, мені потрібно лікування. Ну й до того ж мова, тому самостійно ніяк не вийде на перший час", — розповіла Олена.

Серед переселенців є люди з інвалідністю. Частина пересувається на кріслі колісному, а хтось у супроводі через проблеми із зором. Віолета Сотнікова допомагає маломобільним. Супроводом займається майже два роки.

"Спочатку було дуже боляче, потім втягнулася, тепер це як наркотик, без цього просто неможливо. У туалет їх потрібно довезти, по коридору їх потрібно провести, на вулиці потрібно супроводжувати, спускати зі сходів", — розказала волонтерка.

Це третя група людей, які поїдуть до Норвегії, розповідає координатор евакуаційного напрямку "Схід SOS" Ярослав Корнієнко. Ще дві групи їдуть з Харкова та Умані. Деяким переселенцям та бездомним довелося повністю відновлювати документи для виїзду за кордон. Каже: це вперше, коли їхня громадська організація відправляє людей до Норвегії.

"Ми завжди шукаємо розміщення в Україні, а також за кордоном, тому що місць для розміщення не дуже багато. В принципі не тільки у нас в країні, а й в Європі. У Норвегії в першу чергу вони потрапляють в розподільчий центр для українських біженців", — сказав він.

Координатор евакуаційного напрямку "Схід SOS" Владислав Корнієнко. Фото: Суспільне Дніпро

У Норвегії переселенців та бездомних розмістять в заздалегідь підготовлених закладах, які розташовані по всій країні. Ярослав Корнієнко каже: обмежень по часу перебування за кордоном у людей немає, тож вони там можуть залишитись назавжди.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро