Понад 250 тисяч гривень боргу: як живе притулок для тварин на Дніпропетровщині

На Дніпропетровщині в притулку "Улюблена дворняга" живе понад 700 тварин. Більша частина з них до прихистку потрапила на початку повномасштабної війни. Тварин привозять сюди майже щодня. Грошей на утримання не вистачає, розповіла Суспільному засновниця Тетяна Заєва. Нині мають борг – близько 250 тисяч гривень.

У притулку тварини з різних областей України, розказала засновниця. Когось привезли з харківського розформованого звіринця, інших врятували від місцевих недобросовісних господарів. Є й такі, яких просто підкинули до притулку. Нині тут дві сотні знайд.

"Таке трапляється, на жаль, дуже часто. Тварин знаходжу просто на трасі біля притулку. Найчастіше їх викидають ще цуценятами. Кладуть у мішок. Пакунок швидко кидають і тікають, аби тварина, не побігла слідом", — розповіла Тетяна Заєва.

Тетяна Заєва - засновниця притулку "Улюблена дворняга". Фото: Суспільне Дніпро

У приватних секторах собаки часто живуть в жахливих умовах, розповідає Тетяна. Жінка каже, з сусіднього села регулярно рятує тварин. Їх часто годують помиями. Зголоднілим та виснаженим до притулку потрапив і Рекс.

"Він ще декілька днів й помер би від голоду. Він був шкіра й кістки. Я забрала зовсім виснажену тварину. А ось зараз вже відгодувався", — сказала жінка.

Рекс мешкає у притулку "Улюблена дворняга". Фото: Суспільне Дніпро

Понад десять собак евакуювали до притулку "Улюблена дворняга" з харківського розформованого звіринця. На Дніпропетровщину їх привезли ще на початку повномасштабної війни.

Собаки з харківського притулку. Фото: Суспільне Дніпро

"Була велика машина, дуже багато переносок, кліток, і всі вони там стояли у декілька поверхів. Досі вони живуть у нашому притулку, на жаль нікого не вдалося прилаштувати", — розказала Тетяна.

Окрім собак тут мешкають коти та кози. Притулок переповнений, розповіла засновниця. А зараз, каже, ще й мають борг – близько 250 тисяч гривень за лікування, корми, перетримки та зарплати працівникам. Тож жінка сподівається, що люди активніше забиратимуть собак та котів у нові домівки.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро