Самар чи Самарь. Мовознавець розповів про правильне написання топоніма, який обрали для Новомосковська

. Фото: Суспільне Дніпро

Написання слова "Самарь" з мʼяким знаком наприкінці відповідає нормам не українського, а російського правопису. Про це на своїй фейсбук-сторінці розповів мовознавець Олександр Авраменко.

"В українській мові після кінцевого "р" мʼякий знак не пишемо (він можливий лише в середині слова: трьох, чотирьох, ларьок, забрьоханий, згорьований). Написання "Самарь" з мʼяким знаком відповідає не українському, а російському правопису. Шановні депутати Новомосковська, не забувайте про філологів. Звертайтеся — ми допоможемо", — зазначив він.

Філолог також виклав своє бачення нової назви Новомосковська, який місцеві депутати вирішили перейменувати в Нову Самарь. За його словами, якщо є Нова Самарь, то має бути й Стара.

"На мою думку, варто повернути одну з давніх назв цього міста — Самарчик. Але це лише моя думка", — додав філолог.

Що відомо про перейменування Новомосковська

  • Новомосковськ на Дніпропетровщині отримав нову назву. Під час сесії міськради 23 січня 21 з 28 депутатів віддав голос за варіант Нова Самарь. Тепер нову назву міста має затвердити Верховна Рада.
  • Процес перейменування розпочали 27 липня 2023 року. Депутати збиралися на сесію з цього питання тричі. Зокрема, 16 січня обирали серед двох назв: Самар та Нова Самар. 23 січня у назву "Нова Самар" додали м’який знак.
  • Восени 2023 року міський голова Сергій Рєзнік повідомив про результати електронного та паперового голосування містян за нову назву Новомосковська. Вони були такі:

Новосамарськ — 51,43%

Самар — 41,65%

Новоселиця — 6,92%.

За назву "Нова Самарь" містяни не голосували.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро