У Синельниковому розглянули питання щодо перейменування міста: що вирішили депутати

Доповнено
Сесія Синельниківської міськради, 26 січня 2024 року. Суспільне Дніпро

У Синельниковому на Дніпропетровщині 26 січня відбулася сесія міськради щодо перейменування міста, передають кореспонденти Суспільного.

У залі були присутні 20 депутатів з 27, а також три десятки місцевих жителів. На сесії міськради депутати мали вирішити, який варіант назви міста подати до Верховної Ради.

Протягом місяця на сайті та телеграм-каналі міськради тривало голосування за нову назву. Серед варіантів: Придніпровськ, Залізничне, Ріднопіль, Січеслав та Любомир. Свій вибір зробили понад дві з половиною тисячі людей. Найбільше голосів набрала назва Придніпровськ.

За інформацією кореспондентів Суспільного, представники ініціативної групи, які зібрали підписи за збереження старої назви, зазначили, що місто не підпадає під перейменування, бо немає доказів того, що воно назване саме на честь намісника Катеринославського намісництва часів Російської імперії Івана Синельникова.

Голова ініціативної групи Елла Наливко зазначила: за збереження старої назви зібрали три тисячі підписів.

Голова ініціативної групи Елла Наливко. Фото: Суспільне Дніпро

Історик Максим Кавун каже, ця територія сучасного міста з 18 століття належала генералу Івану Синельниковому. Втім, за його словами, немає доказів, що місто назване саме на честь правителя Катеринославського намісництва. Після його загибелі цими територіями володів його онук та керував будівництвом залізничної станції. Ця назва єдина та незмінна з другої половини 19-го століття.

"Спочатку це було поселення при станції. Станція була закладена 1868 року і названа на честь дворянського роду Синельникових, які володіли цими землями. Існує легенда, що коли проклали залізницю, вони висунули умову, що станція повинна носити ім’я цього роду. Сама назва Синельникове має відношення до самого роду вже, не до Івана Максимовича, а називав його онук уже", — сказав він.

Як голосували за рішення про звернення до Верховної ради. Суспільне Дніпро

Міський голова Дмитро Зражевський каже: зберегти стару назву не можуть, бо вона є в переліку Українського інституту національної пам’яті про декомунізацію топонімів. Саме тому депутати мають подати до парламенту новий варіант назви міста або альтернативне рішення.

"Ми розуміємо, що місто треба перейменовувати. Усе, що пов'язано з Росією, прибрати з нашого життя. Як вже закінчиться війна — можна буде обрати назву світлу, добру і всі будуть радіти. І ця назва буде асоціюватися у нас з закінченням війни", — зазначив він.

Саме за таку пропозицію проголосували депутати після двох з половиною годин обговорень.

Депутати вирішили просити парламент відтермінувати перейменування міста до кінця воєнного стану. До 27 квітня Верховна Рада має зробити остаточний вибір

Що відомо про перейменування Синельникового

  • 23 січня у Синельниковому завершили голосування за нову назву. Пропонували п'ять варіантів: Залізничне, Ріднопіль, Січеслав, Любомир, Придніпровськ. Найбільше голосів набрала назва Придніпровськ (972 голоси). Ріднопіль набрав 710 голосів, Січеслав — 703, Залізничне — 327, Любомир — 65.
  • Голосування тривало з 29 грудня по 20 січня. У консультаціях взяли участь 2777 людей, зокрема 2625 з них проголосували за допомогою гугл-форми, решта — написали про свою думку на мейл або зателефонували на "гарячу" лінію міськради.
  • Однак ініціативна група зібрала 3 тисячі підписів, аби залишити стару назву.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро