Навчають цивільних та військових. Волонтери з Дніпра створили академію пілотів FPV-дронів

Волонтери з Дніпра створили академію та навчають цивільних та військових управляти FPV-дронами. Бойових пілотів навчають протягом двох тижнів.

Голова благодійного фонду "Вихор Єдності" Дмитро Науменко розповідає, роботу розпочали з вересня 2023 року. За цей час випустили майже 100 курсантів. Частина з них воює на Бахмутському, Вугледарському та Херсонському напрямках.

Голова фонду Дмитро Науменко розповів Суспільному, фонд працює з перших днів повномасштабного вторгнення.

"Ми займаємося двома основними напрямками: це навчання цивільних військових і допомога цивільним взагалі, зокрема в Нікопольському районі. Школа пілотів FPV-дронів – це проєкт нашого благодійного фонду", – каже він.

Голова фонду Дмитро Науменко. Фото: Юрій Тинний/Суспільне Дніпро

Проєкт працює з вересня 2023 року, за цей час навчили близько 100 людей, розповів голова фонду.

"Мета створення цього проєкту — це підготувати цивільних людей до військової служби саме за напрямком операторів fpv-дронів, тому що це найсучасніший від озброєння і взагалі технології ведення війни", – розповів Дмитро Науменко.

Fpv-дрон. Фото: Суспільне Дніпро

Головний інструктор розповідає, такі дрони сучасні та мають чимало переваг.

"Fpv літає на великій швидкості, до 150 км за годину, може робити маневри, коли Fpv перевертається. Може падати під гострим кутом. І що саме головне, може підіймати вагу до 1.5 кг", – каже Станіслав Коношук.

Головний інструктор Станіслав Коношук. Фото: Суспільне Дніпро

Волонтерка Валерія Іванова зазначає, зараз закуповують чимало Fpv-дронів.

"А за весь цей час ну багато від 50 і вище: це і розвідувальні, і fpv, і крила. І це ж і комплектуючі різні, і вплоть до того, що це всі оці шнурочки, дроти, для зарядки", – розповіла жінка.

Волонтерка Валерія Іванова. Фото: Юрій Тинний/Суспільне Дніпро

Валерія зазначає, попри важку роботу, продовжують працювати на результат.

"Ми працюємо на перемогу і наш пріоритет — це допомога Збройним силам України, тому ми голову не опускаємо", – зазначила жінка.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро