У Дніпрі між студенткою медичного університету та викладачкою виник конфлікт через російську мову. Під час одного з практичних занять, розповіла Суспільному студентка Магдалина, викладачка попросила перейти її на російську мову. Однак дівчина відмовилася.
"Коли я почала опитувати пацієнта українською мовою, вона мене зупинила і сказала — “Говори російською мовою. Ти не бачиш? Потрібно говорити, всі опитують російською мовою. Він не дочуває ”. Тобто він недочуває лише українську мову, а російську він дочуває виходить", — розповіла студентка.
Студентка опублікувала допис у соцмережі зі скаргою на викладачку. Каже: після цього у чатах університету її почали критикувати.
На практичному занятті було 10 студентів. Одногрупник Еміль каже, дівчину ніхто не змушував перейти на російську. Лише попросили, бо пацієнт не розумів української.
"Він вже почав з нами розмовляти російською мовою. І за правилами етикету, і оскільки наше головне завдання як лікарів, це правильно зібрати анамнез та вилікувати хворого та врятувати життя громадянина України, хоча він і розмовляє російською мовою", — каже Еміль.
За 30 років викладання це її перша скарга через російську мову, розповідає викладачка Людмила Новоженіна. Педагогиня стверджує: всі лекції проводить українською. Своє прохання до студентки перейти на російську пояснює тим, що помітила хвилювання пацієнта через нерозуміння української.
"З мого боку не було нічого, що образило б студентку, що я заперечувала що-небудь. Я до неї зверталася дуже з великим звертанням. Тому я не могла зрозуміти, що трапилося", — говорить викладачка.
Декан медичного факультету Володимир Жилюк розповідає: зараз розбираються з учасниками конфлікту, виш збирає письмові пояснення, аби розібратися у ситуації.
"Я не збираюся робити жодних скоропальних висновків. Так, у закладі повинна бути виключно українська мова. Студенти повинні навчатися українською. Так само й самі студенти повинні дотримуватися закону про вищу освіту", — сказав Володимир Жилюк.
Під час службового розслідування викладачку не відсторонятимуть від навчального процесу. На це, каже Володимир Жилюк, поки немає підстав.
Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро