На Дніпропетровщині діє заборона на відвідування лісів: чому не можна ходити та чи є порушники

На Дніпропетровщині заборонено відвідувати ліси. Обмеження ввели навесні 2022 року через відсутність там систем оповіщення про повітряну тривогу та укриттів, а також загрозу підриву людей на нерозірваних снарядах чи мінах. Про це розповіла директорка департаменту екології та природних ресурсів Дніпропетровської обласної військової адміністрації Яна Науменко.

Кореспонденти Суспільного перевірили, чи дотримуються обмежень громадяни. Приїхали до одного з лісів області, де місцеві збирають гриби.

Фото: Суспільне Дніпро/Олександр Шалдибін

Володимир збирає гриби близько 15 років. Розповідає, про заборону не знав. У цьому році, каже, грибів менше.

"Торік непогано тут було, а в цьому році то дощів не було, то посуха. А який гриб росте на сухому? Багато не збираємо, найбільше було три відра", – розказує чоловік.

Фото: Суспільне Дніпро/Олександр Шалдибін

По гриби приїхала й Наталя разом із донькою та подругою. Жінка збирає їх понад 20 років. Розповідає, про заборону не знає. Однак, вважає, що відвідує ті ліси, де немає небезпеки.

"Ні, ну на кільці там написано — заміновано. Там заборонено, ми туди не заїжджаємо. Тут же ж нормально все", – говорить жінка.

Автівки, припарковані на узбіччі поряд з лісом. Фото: Суспільне Дніпро/Олександр Шалдибін

На Дніпропетровщині понад 100 тисяч гектарів лісів. За словами директорки департаменту екології ОВА Яни Науменко, заборону на їхнє відвідування ввели через відсутність укриттів, систем оповіщення про повітряну тривогу, а також загрозу підриву людей на нерозірваних снарядах чи мінах.

"Осінь це час збирання грибів, і ми добре розуміємо бажання кожного до звичайних радощів життя, але війна внесла свої корективи. Ми закликаємо до утримання відвідування лісів, адже ніхто не може бути забезпеченим від небезпек", – сказала посадовиця.

Директорка департаменту екології та природних ресурсів ОВА Яна Науменко. Фото: Суспільне Дніпро/Олександр Шалдибін

Яна Науменко каже, контролюють відвідування лісівники.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро