Десятьох людей з інвалідністю евакуюють з Дніпра у шелтер на заході України. Програму допомоги організовує благодійний фонд "Восток SOS" та центр соцадаптації людей з інвалідністю. Очільниця центру Ольга Волкова розповіла Суспільному: привозять людей з Херсонської, Запорізької та Донецької областей. В шелтері їм допомагають відновити документи та надають речі першої потреби.
До Калуша на Івано-Франківщині їде переселенець з Гуляйполя Дмитро Кущ. Чоловік розповідає, має другу групу інвалідності, тож самостійно виїхати не міг. У березні минулого року евакуаційники вивезли його до Дніпра.
Дмитро каже, в рідному місті не залишилось жодного вцілілого будинку: армія рф обстрілювала з "Градів" та фосфорними бомбами.
"Танк стріляв в п'ятиповерхівку, де я жив. Я в кімнаті сидів, якраз попало прям в плиту. Два тижні я в підвалі з мамою – ні світла нема, ні газу, ні води", – говорить чоловік.
Переселенка з Вірівки на Херсонщині Ольга Чернявська розповідає, три сумки — усі речі, які встигла забрати з будинку. Жінка планувала залишатися в селі, готувалася до зими. Та через постійні обстріли, каже, вимушена була поїхати.
"На зиму усе приготувала: й брикети й дрова. Усі останні гроші туди вклала. Болить серце: собачка залишилася, котик мій улюблений залишився. В будинках все сиплеться, будинки палають, розбивають, усі житлові будинки, люди не знають куди сховатися, поранених багато", – розповіла переселенка.
Повертатися до рідного села жінка не планує. Каже, відбудовувати домівку дорого та важко. Ольга ділиться, перед дорогою хвилюється за життя у новому місті.
"Куди я їду, що зі мною буде, як я буду там. Тільки одне це. Як сюди їхала – душа дрижала. Якщо мені запропонують там – я залишуся. В мене вже сили немає", – каже Ольга Чернявська.
Очільниця центру соціальної адаптації людей з інвалідністю Ольга Волкова розповідає, евакуаційники привозять людей з Херсонської, Запорізької та Донецької областей. В шелтері їм допомагають відновити документи та надають речі першої потреби.
Ольга Волкова каже, впродовж року розселяють людей у шелтерах в Умані, Бердичеві та Калуші.
"Всім зробили документи, вони підліковані. Комусь зробили групи, пройшли необхідних лікарів. Це шелтер за принципом будинку для людей похилого віку зі стаціонарним доглядом. Тобто вони беруть людей похилого віку, які не можуть самостійно за собою доглядати, з харчуванням, проживанням", – сказала вона.
Ольга Волкова каже, люди перебуватимуть у шелтерах до закінчення бойових дій.
Авторка – Поліна Паламарчук.
Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро