У Дніпрі планують перейменувати 7 вулиць та провулок: що кажуть місцеві жителі

Важливо
. Фото: Суспільне Дніпро

Планують перейменувати ще 8 топонімів Дніпра. Їх назви пов’язані з Росією або з радянським минулим. Нові ж топоніми місцеві жителі пропонують самі. Рішення мають ухвалити на наступній сесії міськради. Минулого року в Дніпрі перейменували понад 150 вулиць, попереду ще близько 300, повідомили Суспільному в топонімічній комісії.

Замість вулиці Маршала Малиновського – Набережна Сонячна. Таке перейменування мають затвердити депутати на наступній сесії міськради. Спочатку вулицю мали назвати “Набережна Нової армії”, та люди були проти, каже місцевий житель Євген.

"Була пропозиція назвати імені Нової армії, та мешканці зібрали підписи для того, щоб скорегувати назву. Було засідання, а потім пропозиція — Набережна Сонячна, і її підтримали", – каже житель вулиці Малиновського Євген.

У Дніпрі планують перейменувати 7 вулиць та провулок: що кажуть місцеві жителі. Фото: Суспільне Дніпро

"Ну краще, ніж було, бо хотіли імені Нової армії. Хоча Малиновського всюди є: і в Одесі, і за кордоном, не знаю", – розповіла місцева жителька Наталія.

Перейменовують у Дніпрі лише ті вулиці, назви яких є суперечливими, тобто пов’язані з Радянським Союзом або з Росією, зазначають у топонімічній комісії.

"Ми не чіпаємо у цьому проєкті події Другої світової війни, особливо якщо ці люди пов’язані з боями за місто Дніпро у 1941 чи 1943, за деякими виключеннями, бо прибрати Малиновського – це ініціатива інституту пам’яті ще від 2016 року. Не тому, що він був видатний маршал, бо він був ще й міністром оборони",– розповів голова робочої групи міської топонімічної комісії Валентин Старостин.

Нові назви, крім Маршала Малиновського, отримають ще шість вулиць і один провулок. Замість Академіка Образцова буде Чорних Запорожців. Вулиця Бородинська – Вартових Неба, Камчатська – героїв УПА. Леваневського перейменують на Львівську, Мінську вулицю на Менську. Провулок Баженова стане Тернуватим Яром, а Чебоксарська – Коростенською.

Фото: Суспільне Дніпро

Фото: Суспільне Дніпро

Нові топоніми часто пов’язані з військовими, їх пропонують місцеві жителі. Наприклад, назва Вартових неба – на честь Сил протиповітряної оборони.

"Зараз майже у кожного підрозділу є свої назви, особисті означення. Так з’явилася вулиця Піхоти короля. Це назви на честь підрозділів, що беруть активну участь у війні, будуть з’являтися і далі", – каже голова робочої групи міської топонімічної комісії Валентин Старостін.

Голова робочої групи міської топонімічної комісії Валентин Старостін. Фото: Суспільне Дніпро

"Чудове місто, гідне перейменування, я вважаю, що чудово і правильно. Дуже добре ставлюся до перейменування", – зазначила жителька вулиці Леваневського Лариса.

У топонімічній комісії розповіли: вже понад 150 вулиць Дніпра отримали нові назви, попереду – ще близько трьохсот.

Читайте також

Шмідта на Степана Бандери: у Дніпрі 43 вулиці та озеро отримали нові назви

"Перейменувати й Пушкіна, і Лермонтова". У Кривому Розі виявили 430 топонімів, пов’язаних із Росією: коли їх змінять

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро