"Народ Казахстану на боці українців". У Дніпрі казахська діаспора відкрила "Юрту Незламності"

. Фото: Суспільне Дніпро/Юрій Тинний

У Дніпрі відкрили "Юрту Незламності", яка працюватиме як пункт обігріву та культурний центр. Тут жителі зможуть погрітися, випити чаю, зарядити гаджети, попрацювати за своїми ноутбуками, а також дізнатися про казахську культуру.

У такий спосіб, розповіла Суспільному волонтерка Асія Мельник, діаспора казахів хоче висловити свою підтримку українцям у війні з РФ.

У "Юрті Незламності" є все необхідне під час блекаутів – доступ до Інтернету, електроенергія та теплі напої, каже Асія Мельник.

"Кожен може погрітися, провести час за роботою – у нас є Wi-Fi, може випити напої – у нас є чай, кава з печивом, з цукерками. Ну і трохи дізнатися про культуру казахів у волонтерів, які будуть тут працювати. Попри те, що наша влада тримає нейтралітет, але народ Казахстану повністю на боці українців", – сказала волонтерка.

Асія Мельник. Фото: Суспільне Дніпро/Юрій Тинний

Юрта для казахів – це священне місце, яке слугувало домівкою для вільних степових кочових народів, говорить Асія. Її прототип облаштували за всіма казахськими традиціями.

"Килими, оздоблення, казахський національний чоловічий костюм чапан. Наш чайний сервіз, меблі казахські", – розповідає вона.

Фото: Суспільне Дніпро/Юрій Тинний

На відкриття юрти завітав Алан Жангожа. Чоловік переїхав з Казахстану в Україну ще в дитинстві. Зараз воює у складі ЗСУ. Каже, радий бачити, що його народ підтримує нашу країну.

"Дуже символічно, і для мене дуже важливо, бо Казахстан – це одна з країн пострадянських, і на неї досить впливає пропаганда. Та агресія, яка почалася 24 лютого, показала, на якому боці бути, тому якби зараз Україна не так тримала героїчно оборону, дуже ймовірно, що Казахстан зараз також брав участь у конфлікті. Це війна цінностей, і та агресія, яку розпочала Росія, ще з 2014 року, для мене неприємна у будь-яких варіаціях", – сказав він.

Алан Жангожа. Фото: Суспільне Дніпро/Юрій Тинний

Олена Кириленко також переїхала в Україну з Казахстану в дитинстві. У юрті, розповідає, побачила аутентичні речі, які нагадують їй країну, де вона народилася. Та головне, каже, що це місце – символ підтримки українців.

"Це частина моєї батьківщини, частина мого життя. Хоча зараз багато хто у мене питає: "А от як ти, за батьківщиною сумуєш?", для мене батьківщина – де мій дім, моя родина. Нас підтримують казахи, і мене це дуже радує, ми переможемо!", – говорить жінка.

Фото: Суспільне Дніпро/Юрій Тинний

Юрта працюватиме щодня з 9 ранку до 7 вечора. Одночасно тут можуть розміститися до сотні людей. Ще вже шостий такий пункт незламності в Україні. Юрти вже облаштували у Бучі, Києві, Харкові, Львові та Одесі за кошти казахського благодійника. Незабаром планують відкриття й у Миколаєві.

Читайте також

У Кривому Розі відкрили ще 6 "пунктів незламності", наразі їх понад 120

У Дніпрі облаштували вже понад 50 "пунктів незламності": адреси

На Дніпропетровщині запрацювало понад 200 пунктів незламності

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро