В історико-краєзнавчому музеї Павлограда відкрили виставку "Палітра Криму"

. Фото: Павлоградський історико-краєзнавчий музей

В Павлоградському історико-краєзнавчому музеї до Дня кримського спротиву російській окупації відкрили тематичну виставку "Палітра Криму". Про це йдеться на сторінці музею у Facebook.

За повідомленням, на виставці представлені речові та письмові експонати, які розповідають про таких видатних особистостей, як лікарі: Наум Балабан, уродженець Павлограда, та кримчанин Амет Озенбашли.

"Культура Криму та кримських татар унікальна, багатогранна і є невід’ємною частиною культури України. Українська та кримськотатарська культури глибоко перепліталися впродовж століть. Давнє сусідське співіснування позначилося значними взаємовпливами", – йдеться у дописі.

Мета виставки, повідомляють у музеї, – вивчення та популяризація культурно-історичної спадщини кримськотатарського народу, ознайомлення з його традиційними ремеслами. У кожній культурі є власні унікальні елементи, які відрізняють її від інших.

У кримськотатарській культурі – це традиційний орнамент орьнек.

"Цей орнамент є дивовижним явищем народної культури, чия тематика, технологія, символіка, своїм корінням сягають в давню історію Криму", – пишуть на сторінці музею.

На виставці представлені витвори Рустема Скибіна – художника-кераміста, Заслуженого майстра народної творчості України, дослідника кримськотатарського декоративно-ужиткового мистецтва.

В історико-краєзнавчому музеї Павлограда відкрили виставку "Палітра Криму". Фото: Павлоградський історико-краєзнавчий музей

У 2014 році, після анексії Криму Росією, Рустем Скибін був вимушений залишити Крим і переїхав до Києва.

"Тут він відкрив майстерню, що виросла до масштабу громадської організації і постійно бере участь у різноманітних творчих проєктах. Вироби Рустема Скибіна прикрашають колекції багатьох музеїв світу. Тепер посуд, виготовлений майстром власноруч, став частиною фондів і нашого музею", – повідомила співробітниця музею.

Читайте також

"Кількох ми втратили, бо були травми несумісні з життям". Історія дніпрянки, яка рятує тварин з прифронтових територій

"Пес Патрон". У Дніпрі за участі собак Гашика та Баггі відбулося спецпогашення нової марки Укрпошти

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро