Командувач Сухопутних військ ЗСУ Олександр Сирський може стати почесним громадянином Дніпра

. Фото: Генеральний штаб ЗСУ

Командувачу Сухопутних військ Збройних сил України Олександру Сирському можуть надати звання "почесного громадянина Дніпра". Про це йдеться у проєкті рішення, який оприлюднила міськрада.

Олександр Сирський народився 26 липня 1965 у селі Новинки Владимирської області РСФСР.

У 1986 році він закінчив Московське вище загальновійськове командне училище. У 1996 році закінчив Академію Збройних сил України, у 2005 році — Національну академію оборони України.

До війни на Донбасі — у 2000-х, Олександр Сирський командував 72-ю механізованою бригадою.

У 2014 році він був начальником штабу АТО. Взимку 2015 року він був одним з головних командирів сил АТО під час боїв за Дебальцеве. Також він керував боями у Вуглегірську, селі Рідкодуб та Логвиновому.

У 2016 році Олександр Сирський очолював Об'єднаний оперативний штаб ЗСУ, а у 2017 році був командиром всієї Антитерористичної операції.

З 5 серпня 2019 року він очолив посаду командувача Сухопутних військ ЗСУ.

23 серпня 2020 року він отримав звання генерал-полковника.

З початком повномасштабного вторгнення Олександр командував військами, які обороняють Київ. У вересні 2022 року був одним із командувачів контрнаступом на Харківщині. Зараз Олександр Сирський командує боями під Бахмутом.

Що відомо

  • За відповідним положенням про звання, почесний громадянин Дніпра має право на вільний вхід на всі загальноміські заходи, в усі виконавчі структури міської влади, вносити пропозиції до міської ради та її виконавчого комітету, безкоштовно їздити в міському пасажирському транспорті, а також може бути звільненим від плати за житлово-комунальні послуги.

Читайте також

"Соледар штурмували найпрофесійніші загони "Вагнер" — Сирський

У Дніпрі виявили ймовірне місце поховання почесного громадянина – Олександра Поля

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро