На залізничному вокзалі Дніпра місцеві пластуни зустріли вогонь миру. З Вифлеєму він подорожував до Європи, з Відня прибув до Києва, далі його передавали Укрзалізницею.
Нині вогонь палає у "пункті незламності" на вокзалі, усі охочі можуть запалити від нього свічки. Кординаторка акції Ганна Юрченко розповіла Суспільному: мета — запалити якомога більше свічок з побажаннями миру після перемоги, і передати вогонь від будинку до будинку, від організації до організації.
"Усі охочі, хто перебуває на вокзалі, хто просто пробігає повз, може сюди прийти та понести його далі", — каже жінка.
Шестирічна Соломія Реут, зустрічаючи вогонь, виконала гімн України на сопілці. Дівчинка – волонтерка, грає на площі та збирає кошти для українських бійців.
"Я бажаю, щоб цей вогонь зробив так, щоб у нас була скоро перемога. І щоб мій тато, який зараз в ЗСУ, і всі тати й мами повернулися до своїх дітей", — сказала маленька дніпрянка.
Пластуни понесли вогонь далі – до військових, церков, закладів освіти та інших організацій. Завітали і до транзитного центру для переселенців, де приймають родини з дітьми, людей з інвалідністю та пенсіонерів.
Олена разом з донькою та сином прибула із Запорізької області.
"Така тепла атмосфера, навіть захотілось домашнього свята, миру. Захотілося додому, щоб як раніше: стіл, родина і мир. Найголовніше — мир. Учора вийшло так, що ми не доїхали до Львова в безкоштовному вагоні, він був переповнений. Вийшли з нього, звернулися на вокзалі до волонтерів, нас привели сюди", — розповіла вона.
Кураторка центру Анастасія Нечипорук каже: переселенці можуть перебувати тут до двох днів, аби вирішити, лишатися у Дніпрі чи їхати далі. З лютого у центрі вже прийняли більше 80 тисяч людей.
"Щодня ми змінюємо їм постіль, усе чисте, охайне. Триразове гаряче харчування. Також з дітками грають наші волонтери, працюють психологи, є велика ігрова кімната. Якщо переселенцю необхідно переодягтися, ми їх переодягаємо", — сказала Анастасія.
Нині, за її словами, потік переселенців знизився, проте люди продовжують прибувати із зон, де ведуться бойові дії.
Що відомо
- Вифлеємський вогонь миру — міжнародна щорічна скаутська акція до святкувань Різдва Христового. Символічний вогонь запалюють в палестинському місті Вифлеєм та поширюють в інші країни. Вогонь символізує мир, любов та добро. Ця традиція існує з 1984 року.
- В Україні вогонь вперше з’явився у 1992 році.
Читайте також
Символ об'єднання і незламності. З Києва до Дніпра потягом прибуде Вифлеємський вогонь миру
Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро