Шмідта на Степана Бандери: у Дніпрі 43 вулиці та озеро отримали нові назви

Оновлено
. Суспільне Дніпро

У Дніпрі вулицю Шмідта перейменували у вулицю Степана Бандери, також нові назви отримали ще 43 вулиці та озеро. Це рішення ухвалили на черговій 27 сесії міської ради Дніпра.

За документом, у Дніпрі перейменували 43 вулиці та озеро, серед яких вулиця Шмідта отримала назву Степана Бандери. Також у місті з'явилися вулиця імені українського оперного співака, який загинув на Донбасі, Василя Сліпака та американської співачки українського походження Квітки Цісик.

Зі старою назвою лишилася вулиця Молодогвардійська Самарського району міста. Її назва мають погодити жителі, та за її перейменування голосуватимуть на наступній сесії.

Відповідне рішення мали погодити на черговій 27 сесії міської ради.

На своїй сторінці у фейсбук міський голова Борис Філатов підтвердив, що рішення про перейменування вулиці у Степана Бандери ухвалене.

"Одна із центральних вулиць Дніпра, вулиця Шмідта, стала сьогодні вулицею Степана Бандери. Тепер уже назавжди", – повідомив Борис Філатов.

Крім того, змінить назву і вулиця у самому центрі Дніпра. Волонтери фонду "ТАПС" звернулись із пропозицією перейменувати вулицю Глінки на честь Єлизавети ІІ, аби засвідчити пошану Великій Британії.

"Ми розуміємо який вклад зробила взагалі вона в історію сучасності і в історію всього людства. І розуміємо який Британія зробила вклад в сьогоднішню історію України і в сьогоднішні наші виклики які перед нами стоять", – сказав представник Координаційного штабу волонтерів Дніпра Карен Агаджанян.

За ухваленим рішенням 43 вулиці переназвуть у таких районах Дніпра:

Фото: Суспільне Дніпро

Вулиця Казакова, що поруч з Дніпровським національним університетом, нині називатиметься на честь астронавта Ніла Армстронга. Декан історичного факультету вишу Дмитро Архірейський вважає таке перейменування логічним.

"Безперечно в нас є і свої космонавти і люди які прямо причетні до космічної галузі, але ж давайте подивімось правді у вічі. Зараз коли Україна веде важку війну їй допомагають на сам перед країни заходу, у тому числі сполучені штати Америки. Правильно буде якось враховувати цю допомогу, ці союзницькі відносини вшануванням", – сказав він.

Суспільне Дніпро

Найбільше вулиць перейменували в Амур-Нижньодніпровському районі. Назви змінили для 12 вулиць та провулка, а також озеро Московське перейменували у плесо Ломівське.

Суспільне Дніпро

Суспільне Дніпро

Суспільне Дніпро

Суспільне Дніпро

Суспільне Дніпро

Що відомо

  • Проєкт перейменуванння вулиць з'явився на початку вересня. За ним у Дніпрі мали перейменувати ще 45 вулиць, назви яких пов`язані з Росією.

Читайте також

У Дніпрі з`являться вулиці Азовсталі та Морської піхоти

"Перейменувати й Пушкіна, і Лермонтова". У Кривому Розі виявили 430 топонімів, пов’язаних із Росією: коли їх змінять

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро