У Дніпрі на даху багатоповерхівки встановили сонячну електростанцію в рамках державної програми "ГрінДІМ". Її вартість — чотири мільйони гривень, проте мешканці будинку сплатили вдвічі менше.
Про це мовиться у пресрелізі міської ради, який отримало Суспільне.
Як зазначили у повідомленні, ця сонячна станція єдина у Дніпрі, яка встановлена за програмою "ГрінДІМ". Також вона повністю закриває потреби будинку.
Роботи зі встановлення сонячних панелей і необхідної до них системи розпочали восени. Повністю монтаж завершили у листопаді.
"ОСББОб'єднання співвласників багатоквартирного будинку має чотири секції й на кожну ми встановили по два інвертори та по 36 сонячних панелей. Вони китайського виробника, але входять до 10 найкращих. Обладнання ми обирали спираючись на потужність та напругу кожної секції", — розповів підрядник Сергій Портной.
Після завершення війни мешканці будинку планують оформити зелений тариф та певну частину електроенергії віддавати державі, повідомив голова ОСББ Сергій Машталер.
Що відомо про програму "ГрінДІМ"
Всеукраїнська програма "ГрінДІМ" запрацювала у травні 2024 року. Учасники можуть отримати гранти на часткове відшкодування вартості теплових насосів (для потреб опалення та гарячого водопостачання) і сонячних електростанцій, а також на сертифікації енергетичної ефективності будинку перед поданням заявки на отримання гранту та після реалізації проєкту.
Сума гранту – 70% вартості обладнання, аудиту та сертифікації енергетичної ефективності будинку. Гранична сума грантів:
- мільйон гривень – на встановлення СЕС;
- два мільйони гривень – на встановлення теплових насосів;
- 15 тисяч гривень – на сертифікацію енергоефективності.
Станом на кінець січня 2025 року, ще чотири ОСББ у Дніпрі готують заявки на участь у програмі та компенсацію від міської влади на встановлення сонячних електростанцій.
Аби встановити електростанції, ОСББ та ЖБК мають звернутися до Фонду енергоефективності й подати документи на програму "ГрінДІМ". До переліку документів входить рішення загальних зборів та енергоаудит та обстеження технічного стану покрівлі, яке підтвердить, що вона витримає навантаження від сонячних панелей.
Після схвалення проєкту необхідно звернутися до Дніпровської міської ради, щоб оформити документи щодо робіт зі встановлення сонячної електростанції.
Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро