"До перемоги України".Як волонтерять українці в Іспанії, розказує колишня мешканка Донецька й Дніпра

Ексклюзивно
. Фото: Тетяна Гладкова

Українці, які мешкають в Іспанії, беруть участь у волонтерській допомозі Україні, зокрема збирають і доправляють гуманітарні вантажі. Про це Суспільному розповіла колишня мешканка Донецька та Дніпра Тетяна Гладкова, яка зараз живе в Країні Басків.

Тетяна Гладкова переїхала з окупованого Донецька до Дніпра 2014-го року. Розказує: місто стало для неї новим домом, так само як і для ще тисячі переселенців. Працювала, займалась громадською та волонтерською діяльністю, зокрема організовувала перші в Дніпрі дні вишиванок.

2017-го року вона переїхала в Іспанію, в Країну Басків. Зараз живе й працює в місті Віторія-Гастейз.

24 лютого, коли в Україні почалась повномасштабна війна, розказує Тетяна, українці з Країни Басків, як і місцеві жителі, стали частиною волонтерської мережі Іспанії.

Збір волонтерської допомоги для України в Іспанії. Фото: Тетяна Гладкова

«Добрі люди нам несли одяг, медикаменти, гігієнічні засоби, допомагати все пакувати, підписувати, перевозити, вантажити. Хтось знаходив машини, фури, хтось – робив документи, контактував з волонтерами з України, допомагав біженцям, організовував маніфестації, писав звіти. Все працює, як єдиний організм з величезною швидкістю. Все – без жодної копійки, винятково за рахунок людського ресурсу», – розповіла Суспільному Тетяна Гладкова.

Тетяна Гладкова. Фото: Тетяна Гладкова

За її словами, за понад місяць роботи під егідою соціокультурної асоціації «Ucrania-Euskadi» волонтери відправили в Україну 24 фури, 10 фургонів та 12 легкових машин гуманітарної допомоги. Зокрема, її доставили до Львова, Тернополя, Чернівців, Рівного, Івано-Франківська, Луцька.

Фото: Тетяна Гладкова

Також триває закупівля необхідних ліків та витратних матеріалів для лікарень України, організовують благодійні концерти та обіди, розповіла волонтерка.

«Ми будемо продовжувати свою роботу до самої перемоги України над російською навалою. Ворог повинен бути знищений! А потім нам ще Країну відновлювати!» – сказала Тетяна Гладкова.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро