На Дніпропетровщині розкопали останки воїнів, загиблих у Другій світовій війні

Ексклюзивно
. ГО "Пам'ять нащадків"

На Дніпропетровщині у селищі Новоподільському Софіївського району розкопали останки двох воїнів, загиблих у Другій світовій війні. Про це Суспільному розповіли голова громадської організації "Пам'ять нащадків" Олександр Зеленський та його заступник Володимир Струцький.

"Перший виїзд у цьому році на розвідку місцевості і одразу ж знайшли останки двох бійців", - розповів Володимир Струцький.

За словами голови організації Олександра Зеленського, останки належать бійцям, які імовірно загинули 2 лютого 1944 року в результаті боїв під час Нікопольсько-Криворізької наступальної операції. Всього, за даними архівних записів у донесенні про втрати з поля бою, тоді загинули 37 бійців, 163 отримали поранення.

За допомогою клаптику камуфляжу, дослідники встановили, що останки належать розвіднику. Загиблий - уродженець Кемеровської області Росії, 1919 року народження.

"Згідно з записами у донесенні про втрати, яке ми знайшли в архівах, серед загиблих - тільки один розвідник", - пояснив Володимир Струцький.

Кому належать ще одні знайдені останки поки невідомо.

Останки загиблого воїна. ГО "Пам'ять нащадків"

"З тих пір, як ми вивчаємо всі ці поля, та місцевості, таке враження складається, що нема в Україні жодного поля, де б не йшли бої", - розповів голова організації.

Олександр Зеленський також каже: пошуки та розкопки продовжуватимуться, коли погода дозволить. За його словами, взимку дослідники з організації "Пам'ять нащадків" вивчають архіви, опрацьовують знайдені документи та відтворюють динаміку боїв. Після цього починають дослідження місцевості та розкопки.

Що відомо

- Громадська організація "Пам'ять нащадків" створена півтори року тому у Кривому Розі. Члени організації займаються пошуком останків воїнів, загиблих у Другій світовій війні. В організації 23 учасники, від 19 до 66 років.

- Минулого року члени організації "Пам'ять нащадків" знайшли та розкопали братську могилу на території школи №38 у селищі Горького. Там виявили останки 22 бійців, загиблих у Другій світовій війні.

- За час існування організації знайдено останки 32-х загиблих у Другій світовій війні.

Читайте також

- У Кривому Розі на вулиці чоловік торгував предметами, схожими на набої.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро