Виконувачем обов`язків міського голови Кривого Рогу став Юрій Вілкул

. https://dengi.informator.ua/

25 серпня на позачерговій сесії Криворізької міської ради виконувачем обов`язків міського голови став Юрій Вілкул, якого попередньо обрали секретарем міськради. Про це стало відомо під час засідання.

У зв`язку з загибеллю очільника міста Костянтина Павлова, відповідно до чинного законодавства, сесію скликав секретар міськради Олександр Котляр. На розгляд винесли питання - "Про дострокове припинення повноважень Криворізького міського голови".

На засідання сесії зареєструвалися 50 з 54 обраних депутатів міськради. На початку засідання за пропозицією Олександра Котляра загиблого Костянтина Павлова вшанували хвилиною мовчання. Після чого секретар міськради оголосив, що ухвалив для себе важке рішення - піти з посади.

"Починаючи з 16 серпня я неодноразово чув від різних людей, що я є перша особа, яка зацікавлена у тій сумній події, яка сталася у нашому місті. Я хочу сказати, що ніколи у своєму житті я не тримався за будь-які посади, не робив вчинки, за які потім буде соромно. Я дуже хотів би довести до кінця все те, що почав робити у нашому місті. І я прийняв дуже важке для себе рішення - відмовитися від своєї посади", - сказав Олександр Котляр.

Секретар міськради попросив депутатів підтримати його заяву про звільнення, "за" проголосувало 33 депутати.

Для подальшого проведення пленарного засідання потрібно було обрати головуючого серед числа присутніх депутатів. Депутатка Третяк запропонувала кандидатуру депутата від Блоку Вілкула "Українська перспектива" Юрія Вілкула, депутат Немченко - депутатку від "Сили людей" Світлану Сову. Голосували у порядку черговості надання пропозицій. За Вілкула проголосували 32 депутати, проти - 10. Він посів місце головуючого та поставив на розгляд питання обрання нового секретаря міської ради та дострокового припинення повноважень міського голови.

На посаду секретаря міськради запропонували кандидатуру Юрія Вілкула. Відповідно до законодавства голосування було таємним. У голосуванні взяли участь 33 депутати, один бюлетень до скриньки голосування не вкинули. 32 голоси віддали за Юрія Вілкула. Відповідно він став новим секретарем та в.о. міського голови Кривого Рогу, та має подати клопотання до Верховної Ради щодо призначення позачергових виборів міського голови.

Депутати також ухвалили рішення про дострокове припинення повноважень міського голови Костянтина Павлова у зв`язку з його смертю.

Що відомо

  • 15 серпня у селі Вільне під Кривим Рогом міського голову Кривого Рогу 48-річного Костянтина Павлова знайшли мертвим. О 16 годині тіло Костянтина Павлова знайшов його помічник на порозі будинку. Поруч із тілом лежала зброя.
  • Правоохоронці розглядають дві основні версії загибелі Павлова - убивство та самогубство.
  • З Павловим попрощалися 19 серпня, його поховали на Центральному кладовищі Кривого Рогу.
  • Відповідно до законодавства в.о. міського голови стає секретар міськради. Він також має подати до Верховної Ради подання щодо призначення виборів нового міського голови.
  • Юрій Вілкул очолював Кривий Ріг впродовж 2010 -2020 років. На виборах міського голови Кривого Рогу у другому турі він зняв свою кандидатуру через стан здоров`я, підтримавши Костянтина Павлова.

Читайте також

- Зеленський збере силовиків через смерть мера Кривого Рогу

- "Це все — політична провокація". Вілкул розповів, коли востаннє спілкувався з мером Кривого Рогу

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро