У Дніпровському національному університеті обирають нового ректора

. Суспільне Дніпро

У Дніпровському національному університеті імені Олеся Гончара тривають вибори на посаду ректора закладу. Про це Суспільному повідомила голова виборчої комісії Наталія Олійник.

Голосування розпочалось о 9.00, закінчиться о 15.00. Цього разу кандидатів на пост ректора двоє: виконуюча обов'язки ректора ДНУ Ольга Соколенко та проректор університету з наукової частини Сергій Оковитий. Завідувач кафедри технології виробництва фізико-технічного факультету Анатолій Санін зняв свою кандидатуру 30 березня.

“У нас 1514 виборців. Від загальної кількості виборців переможець має набрати 50% плюс один голос”, - розповіла Наталія Олійник.

У голосуванні за ректора вишу можуть взяти участь тисяча 137 штатних викладачів та науковців університету, 143 інших штатних працівників вишу та 234 представника студентства.

Всі бюлетені намагатимуться перерахувати сьогодні. З тим, хто отримає більшу кількість голосів міністерство освіти має укласти договір. Якщо жоден з кандидатів не набере потрібної кількості голосів, тоді призначать другий тур.

Що відомо:

- Після смерті попереднього ректора університету Миколи Полякова у вересні 2020 року МОН оголосило конкурс на цю посаду. Перший тур виборів відбувся 23 грудня. За результатами голосування до другого туру вийшли Сергій Оковитий та Анатолій Санін.

- Другий тур виборів ректора ДНУ відбувся 31 грудня 2020 року. За підсумками підрахунку голосів, у другому турі за проректора з наукової роботи ДНУ, професора Сергія Оковитого проголосували 526 виборців (45,94%); за професора Анатолія Саніна – 531 виборець (46,38%); не підтримали жодного кандидата – 76 виборців (6,64%). Оскільки жоден із претендентів на посаду ректора ДНУ у другому турі не набрав понад 50% голосів виборців, як то було передбачено умовами, МОН України мало оголосити новий конкурс.

- З 6 січня 2021 року виконувачем обов’язків ректора Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара призначена деканеса юридичного факультету, докторка юридичних наук, професорка Ольга Леонідівна Соколенко.

- За призначенням міністра освіти і науки України Сергія Шкарлета, вибори нового керівника Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара були призначені на 8 квітня 2021 року.

Читайте також

Два кандидати на посаду ректора Каразінського університету оголосили про участь у виборах

Прикарпатський університет став кращим серед вітчизняних ВНЗ та науково-дослідних установ

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро