В третій декаді квітня на Дніпропетровщині спостерігалась контрастна за температурним режимом та суха погода. Середня декадна температура становила 13,5-15,0 градусів тепла. Через нічні заморозки рослини зазнали ушкоджень.
Про це йдеться у Telegram-каналі регіонального центру з гідрометеорології.
В найтепліші дні температура повітря досягала по області 29 градусів вище нуля. В найхолодніші ночі знижувалась до 6 градусів морозу. На поверхні ґрунту та висоті два сантиметри спостерігались заморозки до 8 градусів. Наприкінці місяця випало 0,1–0,8 мм опадів, зазначили синоптики.
Середня декадна відносна вологість повітря дорівнювала 48–53%. Вітер був від помірного до сильного.
Як погода вплинула на сільське господарство
Через значне похолодання та інтенсивні заморозки 27–29 квітня у повітрі та на ґрунті умови для вегетації рослин були вкрай несприятливі. Пошкоджені квітучі плодові та ягідні культури, виноградники, горіхи, овочі.
"У північних та північно-західних районах області відмічаються пошкодження посівів зернових культур: озимого та ярого ячменю, озимого ріпаку, озимої пшениці також сходів гороху, кукурудзи та соняшника. Зниження відносної вологості повітря до 30% і нижче упродовж 5–7 днів було несприятливим для росту і розвитку сільськогосподарських культур, особливо сходів ранніх ярих, зернобобових та технічних культур", — додали метеорологи.
Озимина знаходиться у фазі утворення нижнього вузла соломини, стан посівів переважно добрий. У озимого ріпаку цвітіння та почалось утворення перших стручків. У гороху тривало листоутворення. На посівах ярого ячменю почалось кущіння. Протягом декади квітли яблуні, а у вишні, сливи, груші почали формуватися плоди.
Фермери області обробляли культури від шкідників та хвороб, удобрювали, а також сіяли теплолюбні культури. Погодні умови сприяли проведенню польових робіт.
Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро