У Дніпрі протягом тижня зафіксували два спалахи кору — в одній родині та у закладі вищої освіти.
Про це у своєму Telegram-каналі повідомив очільник обласної ради Микола Лукашук.
Загалом захворіли семеро людей. Серед них — нещеплені діти, зазначив посадовець.
Крім цього, в регіоні зареєстрували 111 випадків гострих кишкових інфекцій. Також відомо про 7,4 випадку гострих респіраторних захворювань (ГРВІ), що на 4,2% менше, ніж тижнем раніше. За словами Лукашука, захворюваність стабільно знижується — майже на 60% нижче епідемічного порогу.
Що таке кір та які симптоми
Кір — заразне вірусне захворювання, що швидко поширюється. 9 із 10 людей, з якими контактував інфікований, теж захворіють, якщо вони не були щеплені, йдеться на сайті Центру громадського здоров'я МОЗ України.
Вірус поширюється під час кашлю та чхання, тісних особистих контактів. Він лишається активним і живе в повітрі або на інфікованих поверхнях протягом двох годин. Інфікована людина може передавати кір ще за чотири дні до і за чотири дні після появи у неї висипу.
Першою ознакою кору зазвичай є значне підвищення температури приблизно через 10-12 днів після інфікування, яке триває від чотирьох до семи днів. На цій початковій стадії можуть виникати нежить, кашель, почервоніння очей і сльозотеча, а також дрібні білі плями на внутрішній поверхні щік.
За кілька днів з’являється висип — спочатку, як правило, на обличчі та верхній частині шиї. Приблизно через три дні висип розповсюджується по всьому тілу, включно із руками та ногами. Він тримається від п'яти до шести днів і потім зникає. У середньому, висип з’являється через 14 днів (від 7 до 18 днів) після впливу вірусу.
Профілактика кору
Спеціального лікування від кору нема. Найкращий захист — вакцинація. В Україні є комплексна вакцина від кору, паротиту і краснухи (КПК). Вона безпечна, ефективна і забезпечує тривалий захист. Для найкращого захисту дитина має отримати дві дози КПК-вакцини.
Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро