Книга Вікторії Амеліної "Щоденник війни і правосуддя: Дивлячись на жінок, які дивляться на війну", яка вийшла англійською у видавництві St. Martin's Press, потрапила до добірки "192 нехудожні книги для прочитання в Місяці жіночої історії" від Goodreads.
Про це йдеться на сайті Goodreads.
Добірку від Goodreads публікують щороку з нагоди Місяця жіночої історії. Вона охоплює документальні книги про історію жінок і опосередковані теми. Всі книги з добірки опубліковані недавно, але не більше як 10 років тому.
Цього року до списку внесли книгу Вікторії Амеліної War & Justice Diary: Looking at Women Looking at War ("Щоденник війни і правосуддя: Дивлячись на жінок, які дивляться на війну").
До слова, на платформі Goodreds книга отримала рейтинг 4,54 з 91 оцінки та понад 7500 охочих прочитати її.
Книга присвячена не лише війні, а й жінкам, які її документують та переживають.
Серед героїнь — правозахисниця та лауреатка Нобелівської премії миру Олександра Матвійчук, яка бореться за міжнародну відповідальність Росії, військовослужбовиця Євгенія Подобна, дослідниця воєнних злочинів під псевдонімом Казанова, а також Юлія Какуля-Данилюк — бібліотекарка, яка під час окупації вела щоденник, записуючи деталі російського терору.
Амеліна також пише про історії викрадення, катувань і вбивств, зокрема про зникнення українського дитячого письменника Володимира Вакуленка. Він сховав свій щоденник у саду перед тим, як його забрали росіяни.
Письменниця допомогла цей щоденник знайти й опублікувати. Через місяць після виходу книги Вакуленка вона сама загинула.
Про Вікторію Амеліну
Вікторія Амеліна — українська письменниця та громадська діячка, членкиня PEN Ukraine і правозахисниця. Вона померла внаслідок важких поранень після ракетного обстрілу по Краматорську у червні 2023 року.
У 2014 році вийшов її дебютний роман "Синдром листопаду, або Homo Compatiens". Книжку обрали в десятку найкращих прозових видань за версією премії "ЛітАкцент–2014". Наступного року роман перевидали, і він увійшов до короткого списку Премії Валерія Шевчука.
Вона була засновницею й очільницею Нью-Йоркського літературного фестивалю в місті Нью-Йорк на Донеччині. У жовтні 2023 року PEN Ukraine зібрав півмільйона гривень для продовження діяльності фестивалю після смерті його засновниці.
Також вона є співавторкою дитячої книги "Е-е-есторії екскаватора Еки"
У 2021 році Вікторія стала лавреаткою літературної Премії імені Джозефа Конрада-Коженьовського. Того ж року заснувала Нью-Йоркський літературний фестиваль, що відбувався в селищі Нью-Йорк у Бахмутському районі Донецької області.
Також вона брала участь в правозахисній ініціативі та українській громадській організації Thuth Hounds і документувала воєнні злочини росіян. Саме Вікторія Амеліна розкопала закопаний в землі на деокупованій Харківщині щоденник закатованого волонтера і дитячого письменника Володимира Вакуленка та написала передмову до нього.
А в червні 2023 року авторку відібрали для письменницької резиденції Harriman у Парижі: вона мала там продовжувати роботу над книжкою про свідчення злочинів Росії.
В березні 2024 року Вікторія Амеліна і письменник Салман Рушді отримали Премію Норвезької асоціації письменників за свободу слова.
"Видавництво Старого Лева" у 2024 році надрукувало збірку поезії Вікторії Амеліної "Свідчення".
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media