Радіодиктант національної єдності у 2024 році читав письменник та нині військовослужбовець Павло Вишебаба. Підготовка до цього була складною, оскільки він хотів якнайкраще "підказати" голосом та інтонацією розділові знаки.
Про це в ефірі Українського радіо розповіла координаторка радіодиктанту Юлія Шелудько.
"От такі найскладніші для нього були місцинки, тому що він же не диктор, він не вчитель, він не читає диктанти щодня. І для нього це був виклик", - зазначила вона.
Шелудько додає, що Вишебаба багато тренувався напередодні, щоб голосом якомога точніше підказати усім слухачам розділові знаки тексту, який написала письменниця Оксана Забужко.
Найбільше проблем виклало словосполучення "тати-мами", оскільки треба було правильно інтонувати, щоб люди написали його через дефіс.
А також, одразу в другому реченні, бо там "була двокрапка, потім клац, потім знак оклику і тире. От це була дуже складна місцинка, він тренувався багато разів, щоб це інтонувати саме так, щоб люди зрозуміли, як там правильно розставити розділові знаки".
Шелудько додає, що коли отримувала від людей диктанти, то бачила, що багатьом вдалося написати правильно цей складний уривок.
Сам Вишебаба розповідав Суспільне Культура, що для нього найскладнішим було "не заспівати «Реве та стогне» та танго «Оксано, Оксано...»".
"Дуже намагався, щоб люди почули дуже непрості стилістику та текст", — сказав він.
Скільки людей слухало і дивилось трансляцію Радіодиктанту
Радіодиктант національної єдності проходив уже в 25-те.
На Youtube каналі Українського Радіо Радіодиктант переглянули понад 466 тис. користувачів, а в день трансляції він посідав перше місце у трендах у вкладці "Популярне". Також він перебував у топі у Google-запитах.
Станом на 28 жовтня Радіодиктант продовжує перебувати #2 на вкладці "Набуває популярності".
Прямий ефір подивилися 90 тисяч глядачів. У додатку та на сайті Українського Радіо Радіодиктант слухали 205 тисяч слухачів.
До 6 млн переглядів сумарно контенту про Радіодиктант отримав тікток Суспільного "До речі".
Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media