Кримінальна драма "Ля Палісіада" режисера Філіпа Сотниченка була обрана претендентом від України на премію "Оскар".
Таке рішення 9 вересня ухвалив Український Оскарівський комітет.
"Ля Палісіада" представлятиме Україну серед претендентів на номінацію на 97-му премію "Оскар" в категорії "Найкращий міжнародний повнометражний фільм".
Фільм обрали 14 членів Українського Оскарівського Комітету шляхом голосування.
"Члени Комітету детально розглянули подані фільми, дискусія була палкою і конструктивною", — розповів голова комітету Дмитро Сухолиткий-Собчук.
Зазначається, що в національному відборі брали участь чотири фільми:
- "Будинок "Слово". Нескінчений роман" режисера Тараса Томенка;
- "Ля Палісіада" режисера Філіпа Сотниченка;
- "Ми були рекрутами" режисера Любомира Левицького;
- "Мирні люди" режисерки Оксани Карпович.
Що відомо про "Ля Палісіаду"
Події фільму розгортаються в Україні 1996 року — за кілька місяців до підписання протоколу № 6 Європейської конвенції з прав людини. Цей документ скасував смертну кару, яка діяла ще з радянських часів. До цього за кількістю смертних вироків наша держава мала один із найвищих показників у світі.
"Ля Палісіада" — це повнометражний дебют Філіпа Сотниченка. Раніше в доробку цього режисера відзначилися короткометражні стрічки "Цвях" і "Технічна перерва".
Світова прем'єра відбулася в межах 52-го Роттердамського міжнародного кінофестивалю, а українська — 12 жовтня під час Київського тижня критики.
Окрім цього, драма здобула кілька нагород: перемогла на кінофестивалі в Турині, потрапила до короткого списку на премію Європейської кіноакадемії, а також стала найкращим повнометражним фільмом фестивалю "Кіноколо". Також Філіп Сотниченко отримав нагороду як найкращий режисер на Міжнародному кінофестивалі в Сараєво.
Детальніше про стрічку — читайте в рецензії на Суспільне Культура.
Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media