Землі поселень трипільської культури на Кіровоградщині внесуть до Реєстру нерухомих пам'яток

Посудина з розписом. Середина IV тис. до н. е. Трипільська культура. Розкопки В. Хвойки. Національний музей історії України

До Державного реєстру нерухомих пам’яток за постановою суду внесуть землі поселення трипільської культури у Кіровоградській області.

Про це 19 серпня повідомила обласна прокуратура.

Мова йде про землі, площею понад 20 га, розташовані на території Завалівської селищної ради Голованівського району.

У прокуратурі зазначили: після перевірки з'ясувалося, що попри виявлені численні цінні археологічні об'єкти на території поселення трипільської культури "Могильне-3" його не охороняють та не ведуть належний облік.

"Вказана бездіяльність призводила до пошкодження та руйнування ранньотрипільського поселення і втрати фрагментів старовини на його території", — йдеться у повідомленні.

Кіровоградський окружний адміністративний суд зобов'язав Департамент культури та туризму забезпечити складання потрібної облікової документації і внести цю територію до держреєстру пам'яток.

Трипільська культура набула найбільшого розквіту між 5500 та 2750 роками до нашої ери та розташовувалася між Карпатами й Дніпром на території загальною площею понад 350 тис. км².

У часи розквіту їй належали найбільші за розміром поселення у Європі: кількість мешканців деяких із них перевищувала 15 тисяч людей. Трипільці займалися хліборобством, тваринництвом, гончарством, ткацтвом, обробленням металів та торгівлею.

Трипільську культуру відкрив український археолог чеського походження Вікентій Хвойка.

Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media