До Євро-2024 у музеї Дортмунда відкрили виставку про зв'язок мистецтва і футболу

Виставка In Motion: Art & Football в Німецькому музеї футболу в Дортмунді. DEUTSCHES FUSSBALLMUSEUM/DEUTSCHES FUSSBALLMUSEUM

У Німецькому музеї футболу в Дортмунді відкрили виставку про мистецтво і футбол — вона триватиме до січня 2025 року. В експозиції представлені 175 творів мистецтва, зокрема авторства Пауля Клее, Бенксі та Сальвадора Далі.

Про це повідомляє Deutsche Welle.

У музеї проходить програма резидентства, в якій бере участь мисткиня Йозефіна Геннінґ. Вона створює креативний воркшоп до Євро-2024. Раніше Геннінґ була футболісткою національної жіночої збірної Німеччини, граючи за яку стала чемпіонкою Європи у 2013-му та олімпійською чемпіонкою у 2016 році.

У виставці представлені твори XX століття та маловідомі фотографії на тему футболу. Крім того, на експозиції є проєктори, гучномовці та великі проєкційні поверхні.

Так, на виставці In Motion — Art & Football представлена робота іспанського художника-сюрреаліста Сальвадора Далі. Він намалював свого друга-письменника Жауме Міравітле в образі футболіста.

Також на виставці зображена робота анонімного художника Бенксі "Футбольний терорист". У композиції чоловік в балаклаві з автоматом Калашникова копає м'яча через себе на фоні червоної зірки.

Всі картини проєктовані у великому форматі. Кожна країна — учасниця Євро-2024 представлена бодай одним митцем.

Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media