5 театральних прем'єр червня: куди сходити в Києві

Вистава "Величне століття. Веселе" в Київському академічному театрі "Золоті ворота". Пресслужба Київського академічного театру "Золоті ворота"

Кому під силу повернути украдене щастя, що очікує на українців після війни, як демон-захисник Молочайник боронить наші мрії та наскільки сильним може бути кохання козака й русалки?

На ці запитання шукатимуть відповіді київські театри у червні. Яких прем'єр очікувати столичним глядачам, читайте в добірці Софії Коваленко спеціально для Суспільне Культура.

"Украдене щастя" в Київському академічному театрі ляльок

Прем'єра: 31 травня, 1 і 2 червня

Виставу "Украдене щастя" за однойменною пєсою Івана Франка створила режисерка Тетяна Авраменко за участі заслуженого артиста України та військовослужбовця Дмитра Лінартовича.

Глядачам розповідатимуть більше, ніж історію нещасливого кохання чи «жіночої неволі», як про п'єсу казав Іван Франко. Ця вистава про людей, у яких крадуть їхнє майбутнє, трагічні спроби повернути все, як було. Чи під силу героям зробити вибір на користь свободи? Чи матимуть вони сміливість рухатися далі?

Пресслужба Київського академічного театру ляльок

"Молочайник" у Київському академічному драматичному театрі на Подолі

Прем'єра: 7 і 8 червня

Трагікомедію авторки Оксани Гриценко втілив на сцені режисер Ігор Матіїв. Головна героїня Олеся приїздить до рідного села на Херсонщині, аби нарешті змінити прописку на столичну. Через війну та окупацію дівчина застрягає вдома з мамою та бабусею. Росіяни будують блокпост біля домівки героїні. Здається, що зовсім немає виходу. Та що як виростити із зерен молочаю демона-захисника Молочайника, щоби той боронив наші мрії?

"Величне століття. Веселе" в Київському академічному театрі "Золоті ворота"

Прем'єра: 1 і 2 червня

"Після закінчення воєнних дій війна в головах і серцях українців може ще не закінчитись. І нам потрібно багато сил і сміливості, щоби боротися з внутрішніми страхами, комплексами", — визначає головний меседж вистави режисер Олексій Гладушевський.

За сюжетом, дія вистави відбувається у вигаданому селищі Веселе після перемоги України у війні. Мешканці вважають своє життя щасливим і безтурботним, при цьому не звертаючи уваги на проблеми суспільства, як-от корупцію, свавілля влади й церкви та стигматизацію за різними ознаками.

Ілюзія безтурботності продовжувалася би роками, якби не сенсаційна заява голови села. Толік — одружений чоловік і багатодітний батько — заявляє, що він гей. Спокійному життю Веселого настає край. Вимушені показати справжнє обличчя герої більше не здатні приховувати старі гріхи й таємниці.

Київський академічний театр "Золоті ворота"

"На русалчин Великдень" у Київському національному академічному театрі оперети

Прем'єра: 20 і 21 червня

Іван Уривський ставить драматично-оперний етюд на одну дію, в основі якого лірико-фантастична опера композитора Миколи Леонтовича за казковим сюжетом Бориса Грінченка.

За сюжетом, напередодні Трійці, у русалчин Великдень, козак бачить русалок на березі Дніпра. Помітивши чужинця, русалки хочуть затягти його під воду, але наймолодша рятує рятує хлопця, танучи у променях ранкового сонця. Казка та реальність поєднуються, а кохання виявляється сильнішим за смерть.

Перший акт опери "На русалчин Великдень" був опублікований у 1920. Микола Леонтович планував розширити твір до триактного, але вночі проти 23 січня 1921 композитор був убитий у батьківській хаті.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media