"Євробачення-2024": оголосили про зміни в визначенні порядку виступів у фіналі

Гранд-фінал "Євробачення-2024" заплановано на 11 травня. eurovision.tv

Організатори "Євробачення-2024" запровадили зміни в жеребкуванні порядку виступів у фіналі Пісенного конкурсу — тепер вибір залежатиме виключно від продюсерів шоу.

Впродовж останніх років представники країн, які пройшли до гранд-фіналу "Євробачення", шляхом жеребкування визначали, в якій з частин шоу виступатимуть — першій або другій. Після чого продюсери шоу вирішували, під яким порядковим номером країни-учасниці вийдуть на сцену.

Цього ж року в жеребкуванні запроваджено нову категорію — "Вибір продюсера".

Таким чином, порядок виходу на сцену артистів, які витягнуть цю опцію під час жеребкування, буде залежати виключно від продюсерів шоу, які на свій розсуд розташують виступ учасника у першій або другій частині фіналу. 

Зміни передбачають, що 6 учасників зможуть випадково витягнути першу половину, ще 6 — другу і 13 — "вибір продюсера".

За словами організаторів, така зміна в правилах дозволить продюсерам шоу сформувати більш захопливий порядок виступів у фіналі конкурсу, де кожен з учасників виділятиметься з поміж інших.

"Мова йде про те, щоб створити найкраще телевізійне шоу і дати всім артистам шанс проявити себе. У попередні роки, коли жеребкування проводилося лише для першої та другої половини шоу, ви могли бачити, що багато балад потрапляли в одну і ту ж частину, або багато фаворитів виступали в одній і тій же половині фіналу. «Вибір продюсера» додасть мені гнучкості та створить можливість сформувати ще більш захопливий фінал", — зазначив продюсер "Євробачення-2024" Крістер Бйоркман.

Представники країн "Великої п’ятірки" випробують долю першими — в прямому ефірі інтерактивного інтервʼю Reddit AMA, яке відбудеться після другої репетиції цих країн, 4 травня.

Кожен з 10 переможців першого півфіналу візьмуть участь у жеребкуванні одразу після завершення шоу, 7 травня — подія транслюватиметься наживо на офіційному TikTok акаунті "Євробачення".

Ще 10 учасників, які пройдуть до гранд-фіналу конкурсу за результатами другого півфіналу так само оберуть один 3 трьох варіантів, що залишилися, 9 травня.

Вранці 10 травня продюсери складуть порядок виступу артистів у фіналі Пісенного конкурсу, після чого він буде оприлюднений на офіційному сайті та соціальних мережах "Євробачення".

Що відомо про "Євробачення-2024"

68-й пісенний конкурс пройде у шведському місті Мальме. Перший і другий півфінали заплановані на 7 та 9 травня (Україна виступатиме у першій половині першого півфіналу під номером 5), а грандфінал — на 11 травня.

Цьогоріч внесли декілька змін у правила конкурсу. Наприклад, збільшиться час глядацького голосування у фіналі: воно розпочнеться перед виступом першого учасника 11 травня. Про решту нововведень читайте у матеріалі.

Суспільне Культура та Радіо Промінь — офіційні медіапартнери "Євробачення".

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media