Став відомий переможець премії Астрід Ліндґрен 2024

Фонд грамотності корінних народів Австралії переміг на премії Астрід Ліндгрен 2024. Astrid Lindgren Memorial Award

Австралійський Фонд грамотності корінних народів (Indigenous Literacy Foundation) переміг на премії Астрід Ліндґрен 2024.

Про це йдеться на сайті премії Астрід Ліндґрен.

Переможця оголосили під час онлайн-трансляції зі Стокгольма на Болонському ярмарку дитячої книги 9 квітня. Фонд працює над популяризацією читання серед дітей корінних народів Австралії.

"У тісній співпраці зі спільнотами вони висвітлюють цінність власних мов і історій усіх людей. Поширюючи книги та стимулюючи читання, розповідання історій і творчість, Фонд грамотності корінних народів розвиває бажання читати та виховує гордість, впевненість у собі та почуття причетності. Кожна дитина має право на свою мову та свої історії", — зазначили журі.

Фонд отримає винагороду в 5 мільйонів шведських крон (близько 13,3 млн гривень).

На сайті премії також зазначають, що фонд створено у 2011 році. Завдяки різноманітним програмам вони пропонують набори книг дітям і сім'ям у спільнотах корінних народів в Австралії та на островах Торресової протоки, перекладають книги, організовують читання вголос і підтримують публікацію дитячих книжок, створених у спільнотах корінних народів. Сьогодні фонд працює в 427 громадах корінних народів.

На отримання премії Астрід Ліндґрен 2024 року номінували трьох українських дитячих письменників: Івана Андрусяка, Сашка Дерманського, Галину Вдовиченко, а також літературний міжнародний фестиваль "Книжковий Арсенал".

Про премію Астрід Ліндґрен

Премію Астрід Ліндґрен (Astrid Lingren Memorial Award) заснував шведський уряд після смерті письменниці у 2002-му, щоб вшанувати її пам'ять. Нагорода присуджується щорічно з 2003 року. Її дають авторам, ілюстраторам, оповідачам, людям чи організаціям, які займаються популяризацією читання серед дітей та молоді. Нагорода не може бути присуджена посмертно.

Розмір премії — 5 мільйонів шведських крон. Переможця обирає журі з 12 осіб, серед них і один із членів родини Астрід Ліндґрен. Нагороду зазвичай вручає кронпринцеса Швеції Вікторія у столиці Швеції — Стокгольмі.

Астрід Ліндґрен — шведська дитяча письменниця, чиї книги перекладені більш ніж 85 мовами та видані у понад 100 країнах. Нині вона найбільш відома завдяки своїм творам про "Карлсона, який живе на даху" та Пеппі Довгапанчоху.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media