Фільм "Редакція" Романа Бондарчука покажуть у Чехії

У Чехії відбудеться прем'єра стрічки "Редакція" Романа Бондарчука. Фото: Oleksandr Techynskyi/Редакція/Facebook

У двох чеських містах, Празі та Градець-Кралове, відбудеться прем'єра стрічки "Редакція" українського режисера Романа Бондарчука.

Про це повідомило Державне агентство України з питань кіно у Facebook.

Прем'єра у Празі відбудеться 8 квітня, а в Градці-Краловому — 10 квітня. Фільм покажуть українською мовою з чеськими та англійськими субтитрами.

Фільм створено в копродукції Німеччини, Словаччини та Чехії за підтримки Держкіно.

Що відомо про стрічку "Редакція"

"Редакція" — другий повнометражний ігровий фільм Романа Бондарчука. Його знімали у 2021 році на Херсонщині, як і попередню роботу Бондарчука — стрічку "Вулкан", за яку він здобув Шевченківську премію у 2019-му.

За жанром "Редакція" — це драма з елементами комедії. Сюжет розповідає про молодого біолога Юру, який працює в музеї. Одного разу він вирушає в експедицію і стає свідком підпалу лісу. Герой приносить фото паліїв до редакції місцевої газети та за збігом обставин залишається у ній працювати.

"Сюрреалістична, самокритична сатира на медіа та політику", — йдеться в анотації на сайті Берлінського кінофестивалю.

Головну роль у кінокартині зіграв херсонський журналіст Дмитро Багненко.

Фільм брав участь у Берлінському міжнародному кінофестивалі, який проходив з 15 по 25 лютого. Світову прем'єру стрічки супроводжувала виставка "Щось просте, тваринне, сильне", присвячена дослідженню півдня України.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media