На Радіо Промінь вийде 5 епізодів спецпроєкту "Побачення з Євробаченням 2"

Постер проєкту. Cуспільне

У п'ятницю, 5 квітня, об 11:04 на Радіо Промінь почнеться перша серія другого сезону спецпроєкту "Побачення з Євробаченням". Як і минулого року, він матиме п'ять епізодів.

Щоп'ятниці ведучі Дмитро Захарченко й Леся Антипенко, а також Анна Заклецька та Денис Денисенко обговорюватимуть особливості й сенси "Євробачення": від загальної місії та правил конкурсу до рефлексій українських медійних персон, які долучалися до проведення та організації в різні роки.

"Для нас, як для Суспільного Мовлення України, важлива місія загальноєвропейського конкурсу: соціальні меседжі та культурна дипломатія «Євробачення». Саме тому другий сезон подкасту ми вирішили почати одразу з аргументів, які б витіснили сумніви щодо доцільності участі України в цьому конкурсі. Якщо ти краще розумієш історичний аспект самого «Євробачення», усі нюанси правил для країн-учасниць, знаєш, як пісенний конкурс впливає на розвиток музичної індустрії — ось тоді на місце зради приходить перемога", — пояснила креативна продюсерка Радіо Промінь Вікторія Польченко.

Слухаючи ефіри Радіо Промінь "РанокПро" та "Вікенд нової музики" можна зібрати 30 найнеочікуваніших фактів, які варто знати про "Євробачення":

  • перша офіційна назва "Євробачення" відрізнялася від сучасної;
  • хто належить до "великої п'ятірки «Євробачення»";
  • хітмейкери якої країни десятки років задають стандарти;
  • яка країна є беззаперечним рекордсменом за кількістю перемог на цьому пісенному конкурсі.

"«Євробачення» — це вже підтримка традиції про те, що в Україні крута й актуальна музика. Обожнюю, коли вся Європа співає українською мовою", — поділилася ведуча Радіо Промінь Анна Заклецька.

Цього року ведучі Радіо Промінь коментуватимуть "Євробачення" одразу з двох локацій: зі студії прямого ефіру в Києві та з концертних і залаштункових майданчиків Мальме, адже ведуча Радіо Промінь Анна Заклецька вирушить у Швецію, щоб повідомляти аудиторії Суспільного Мовлення про події цьогорічного європейського пісенного конкурсу наживо.

Слухайте щоп'ятниці об 11:04 на Радіо Промінь "Побачення з Євробаченням".

Перший сезон спецпроєкту можна послухати в архіві Радіо Промінь та на подкаст-платформі.

Фінал "Євробачення-2024" в Мальме можна буде послухати 11 травня в прямому ефірі Радіо Промінь. Ексклюзивні прямі трансляції — на каналі Суспільне Культура, сайті Суспільне Євробачення та на Радіо Промінь.

Що відомо про "Євробачення-2024"

68-й пісенний конкурс відбудеться у шведському місті Мальме. Перший і другий півфінали заплановані на 7 та 9 травня (Україна виступатиме у першій половині першого півфіналу під номером 5), а грандфінал — на 11 травня.

Цьогоріч внесли декілька змін у правила конкурсу. Наприклад, збільшиться час глядацького голосування у фіналі: воно розпочнеться перед виступом першого учасника 11 травня. Про решту нововведень читайте у матеріалі.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media