Промову ізраїльського режисера на "Берлінале" назвали "антисемітською": тепер він отримує погрози

Ювал Абрагам (ліворуч) та Басел Адра на сцені "Берлінале 2024". Фото: Monika Skolimowska/picture alliance via Getty Images

Ізраїльський режисер Ювал Абрагам критикує німецьких чиновників, заявляючи, що їхня заява знецінює термін "антисемітизм" і ставить під загрозу життя євреїв.

Про це 27 лютого розповідає The Guardian.

Ювал Абрагам з колегами отримав у суботу нагороду "Берлінале" у категорії Panorama за найкращий документальний фільм — "Іншої землі немає" (No Other Land), який розповідає про знищення палестинських сіл у Масафер-Ятта на Західному березі річки Йордан.

На церемонії закриття фестивалю він засудив "ситуацію апартеїду" і закликав до припинення вогню в Газі. Це викликало обурення в німецьких ЗМІ, кілька політиків заявили, що промови були "антисемітськими".

Режисер же заявив, що тепер членам його сімʼї погрожують розправою та залякують, а він не може повернутися до Ізраїлю.

"Стояти на німецькій землі як син тих, хто пережили Голокост, і закликати до припинення вогню, а потім отримати ярлик антисеміта це не тільки обурливо, це також буквально ставить під загрозу життя євреїв", — сказав він.

Абрагам додав, що його палестинський партнер Басел Адра, який також зі сцени "Берлінале" закликав Німеччину припинити експорт озброєнь до Ізраїлю, уже повернувся до свого села на Західному березі річки Йордан, яке оточене ізраїльськими поселеннями:

"Басел живе в окупації, і армія або поселенці можуть помститися йому в будь-який момент. Він у набагато більшій небезпеці, ніж я".

Раніше Суспільне Культура розповідало, що невідомі 25 лютого зламали Instagram-сторінку однієї з програм кінофестивалю "Берлінале". На ній розмістили антисемітські дописи. Організатори звернулися до правоохоронців.

Фестиваль також засудив антисемітські заяви учасників заходу, виголошені 24 лютого. Організатори наголошують, що ці заяви відображають лише позицію деяких учасників.

Посол Ізраїлю в Німеччині Рон Просор відреагував на подію, заявивши: "Знову німецька культурна сцена демонструє свою упередженість, викладаючи червону доріжку виключно для митців, які сприяють делегітимізації Ізраїлю. На «Берлінале 2024» антисемітський та антиізраїльський дискурс зустрінуто оплесками".

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media