Понад 12 тисяч митців з усього світу закликають Венеційську бієнале скасувати участь Ізраїлю

. Фото: @la_Biennale/X

Митці з усього світу підписують відкритий лист до організаторів Венеційської бієнале. Вони закликають скасувати ізраїльський павільйон у межах виставки.

Про це 26 лютого розповідає ArtNews.

Митці стверджують, що, будь-яке офіційне представлення Ізраїлю на міжнародній культурній сцені є схваленням його політики та геноциду в Газі, а бієнале "створює платформу для геноцидної держави апартеїду".

"Поки ізраїльська команда кураторів планує свій «Павільйон народжуваності», присвячений сучасному материнству, Ізраїль вбив понад 12 000 дітей і знищив доступ до репродуктивного здоров'я та медичних установ. Ми заявляємо, що створення платформи для мистецтва, що представляє державу, яка бере участь у звірствах проти палестинців у Газі, є неприйнятним. Ні павільйону геноциду на Венеційській бієнале", — йдеться в листі.

Крім того, у листі стверджують, що бієнале створила "подвійні стандарти", висловившись на підтримку України після початку вторгнення Росії у 2022 році (участь Росії тоді скасували, у 2024 році її павільйону також не буде), але не зробивши жодної заяви щодо Гази.

Лист підписали як нинішні, так і колишні учасники бієнале, а також інші митці. Станом на 27 лютого лист підписало 12 528 митців: художників, архітекторів, письменників, культурних менеджерів тощо.

Що відомо про Венеційську бієнале

Венеційська бієнале (La Biennale di Venezia) — одна з провідних виставок сучасного мистецтва, яка відбувається раз на два роки. У межах бієнале проводять також Венеційський кінофестиваль та Венеційський фестиваль архітектури. Україна бере участь у бієнале з 2001 року.

Ізраїль у 2024 році на Венеційській бієнале представляє Рут Патір. У жовтні вона і куратори павільйону Міра Лапідот і Тамар Маргаліт заявили, що "приголомшені та налякані" атакою ХАМАС, і додали: "Наше величезне почуття скорботи посилюється глибоким занепокоєнням з приводу ескалації гуманітарної кризи в Газі, і поширюється на трагічну втрату життів там, і на те, що ще попереду".

Водночас музей Палестини у США, який мав подію на Венеційській бієнале 2022 року, подав заявку на участь у цьогорічній виставці, але її не прийняли. Запропонована інсталяція "Іноземці на своїй батьківщині", що представляє сучасне палестинське мистецтво, тепер відбудеться як неофіційний супутній захід у венеційському Палаццо Мора, який відкриється 20 квітня.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media