У Києві на Подолі замалювали мурал Соні Морозюк

Мурал Соні Морозюк до замалювання. Фото: "1+1"

У Києві на Андріївському узвозі замалювали мурал художниці Софії Морозюк. Раніше інший мурал мисткині облили фарбою.

Про це повідомляє The Village Україна.

Мурал у 2023 році Морозюк створила у співпраці з проєктом "Голос країни" від "1+1". Телеканал зазначав, що малюнок мав "надихати на продовження життя під час війни".

Зафарбований мурал Соні Морозюк. Фото: The Village Україна

Малюнок зафарбували за наказом Подільської районної адміністрації, повідомили "Громадському радіо".

Раніше невідомі облили червоною фарбою мурал авторства Морозюк у Києві на вулиці Мечникова, 16, а також додали підпис: "Корупція = поразка".

Хто така Софія Морозюк і як пов'язана з Гринкевичами

Софія Морозюк — українська "художниця сенсів", а проте її обговорюють не в контексті мистецької практики, а через зв'язки з Романом Гринкевичем.

На початку січня стало відомо про те, що львівського бізнесмена Ігоря Гринкевича та його сина Романа підозрюють у розкраданні грошей Міноборони.

У день затримання Ігоря Гринкевича журналіст Євген Плінський заявив, що Роман заручений із Морозюк, водночас припустивши, що вона отримувала від нареченого коштовні подарунки, а також звинувативши того у причетності до корупційних оборудок і вкладанні отриманих із них грошей у творчу кар'єру художниці.

Пізніше Агентство з розшуку та менеджменту вкрадених активів опублікувало реліз із майном Гринкевичів. У ньому зазначено, що у власності художниці є дві квартири, які могли бути куплені на вкрадені у держави гроші.

Дівчина відреагувала на скандал — на своїй сторінці в Instagram вона підтвердила, що зустрічається з Гринкевичем: "Якщо звинувачення на адресу Романа, що були вкрадені державні кошти для ЗСУ, виявляться правдою (я не хочу в це вірити) то ми не зможемо бути разом".

Водночас вона заперечила інформацію про подарунки, наголосивши, що отримала від Романа лише каблучку та кольє.

Художниця також наголосила, що досягла успіху у творчості власними зусиллями, заперечивши спонсорство з боку нареченого. Морозюк додала, що готується добровільно подати декларацію.

У цей час Інститут проблем сучасного мистецтва НАМ України повідомив про закриття виставкового проєкту Соні Морозюк "Мазня". Вони зазначили, що це сталося "у зв’язку зі значною кількістю суперечливих реакцій, що вийшли поза межі мистецтвознавчої дискусії".

17 січня Морозюк заявила, що розриває заручини з Романом Гринкевичем, а гроші від продажу його подарунків спрямує на ЗСУ.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media