У Києві скасували моновиставу за участі Ірини Гатун, що грала у номері про переселенку зі Скадовська

Доповнено
. Скриншот із відео

У Культурному кластері "Краків" скасували виставу з акторкою "Кварталу 95" та театру "Чорний квадрат" Іриною Гатун — там пояснили це "моральними аспектами".

Про це йдеться у соцмережах кластеру.

"У зв’язку з останніми подіями хочемо повідомити, що вистава 12 січня "Гатун...про себе...про вас... і про час!" за участі актриси Ірини Гатун СКАСОВАНА! Культурний кластер Краків вимушений розірвати угоду з театральною студією імпровізації "Чорний квадрат", — йдеться у повідомленні.

У мережі вважають, що захід сасували через критику номер у новорічному випуску з програми "Новорічний вечірній квартал", який обурив українців. Жарт стосувався спроб російськомовної жінки з окупованого Скадовська говорити українською.

Реакція телеканалу, продюсерів та акторки

Телеканал 1+1 пізніше пообіцяв видалити з YouTube номер (але станом на 4 січня відео номера все ще було доступне на YouTube-каналі "Студія Квартал 95 Online", а також у повній версії концерту.).

Номер про Скадовськ досі на каналі "Кварталу 95". Скриншот зі сторінки в YouTube

На критику відреагував також Юрій Великий, який заявив, що це номер не про "с*ськи" і не Скадовськ, а про людей, які не наважуються говорити українською.

"Кожна людина сприймає та тлумачить гумор індивідуально. Тому, якщо хтось шукає негативний підтекст він його знаходить. Але, я та мої колеги вклали у цей номер виключно позитивний меседж, з метою замотивувати російськомовних людей переходити на українську", — написав він.

Сама акторка, Ірина Гатун, у своїх сториз в Instagram попросила вибачення в тих, кого образили такі жарти.

"Суть номеру була в тому, що українці зобов’язані говорити рідною мовою", — повідомила акторка, а також заявила про проплачений хейт на її адресу.

Разом з тим, її внесли на сайт бази "Миротворець". Там зазначено, що причиною стала участь Гатун "в актах гуманітарної агресії проти України, участь у спробах легалізації окупації АР Крим Росією та публічна наруга над українськими громадянами, які перебувають на окупованих російськими загарбниками територіях".

На сайті зокрема опублікували скриншоти фотографій акторки з відпочинку в Криму після його анексії Росією.

До бази внесли також коміка Юрія Великого. На сайті вказано, що причиною стала участь у "гуманітарній агресії проти України".

Сайт "Миротворець" був створений 2014 року з ініціативи ексдепутата Верховної ради Антона Геращенка, тоді позаштатного радника міністра внутрішніх справ Арсена Авакова. У списках, опублікованих на сайті, містяться тисячі прізвищ, яких творці інтернет-ресурсу оцінюють як "сепаратистів, терористів або агентів Кремля".

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media